LT   EN   RU  
2021 m. kovo 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Piratų pasaulyje sumažėjo 1%

2003-06-20 | Tarptautinė organizacija Business Software Alliance (BSA), pagrindinis kovotojas su kompiuterių piratais, paskelbė, kad 2002 metais, lyginant su 2001-siais, bendras skaičius nelegaliai naudojamos programinės įrangos skaičius sumažėjo. Ir nors šis rodiklis – tik 1%, BSA patenkinti jau vien tuo, jog pavyko pristabdyti piratavimo augimą pastaraisiais metais. Nelegalios programinės įrangos statistiką BSA veda nuo 1994 metų. Tuomet buvo užregistruotas aukščiausias piratavimo lygis – 50% (dabar yra 39%). Nuo to laiko šis procentas vis krito iki 199 metų (36%), o po to vėl pradėjo kilti. Regionuose su labiausiai išvystyta programinės įrangos rinka situacija yra palanki legaliems PĮ gamintojams ir pardavėjams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Internete įvyko premijos Webby 2003 įteikimas

2003-06-20 | Birželio mėnesį įvyko tarptautinės interneto premijos Webby Awards 2003 įteikimas. Skirtingai nuo praėjusių metų, organizatoriai atsisakė iškilmingos ceremonijos ne virtualiame pasaulyje. Dalyvių vietą užėmė virtualūs personažai, kuriuos specialiai sukūrė studija Oddcast. Ceremonijoje skambėjo elektroninė muzika ir efektai, primenantys aplodismentus. Dauguma nugalėtojų savo kalbas sakė tekstiniame pavidale, tačiau kai kurie įrašė ir garsinius pranešimus, kuriuos "atliko" jų virtualūs atitikmenys. Kartu su komisijos apdovanojimais buvo įteikti ir žiūrovų simpatijų prizai: nugalėtojai buvo skelbiami kas 40 minučių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux web serveriai puolami dažniau

2003-06-20 | Atakų prieš voratinklio serverius, valdomus operacinės sistemos Linux, mažėja, tuo tarpu Linux web serveriai kenčia vis dažniau. Taip tvirtina ataskaitos, kurią paskelbė kompanija MI2G, autoriai. Gegužės mėnesį MI2G užfiksavo 19208 sėkmingų atakų prieš Linux sistemas – tai šiuo metu yra rekordas. Sėkmingų atakų prieš Windows serverius tebuvo 3801, o 2275 atakos buvo nukreiptos prieš kitas operacines sistemas. JAV D. Britanijos serveriai kentėjo dažniausiai. MI2G mano, kad tai iššaukė šių šalių veiksmai Irake. MI2G skelbia tik absoliučius skaičius, nenurodydama, kiek procentų serverių skirtingose sistemose nukentėjo. Reikėtų atsižvelgti, kad voratinklio serverių, valdomų Windows, kiekis yra gerokai mažesnis nei kitų sistemų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Sulaikytas Lietuvos įmones šantažavęs interneto įsilaužėlis

2003-06-19 | Nepavykus įsilaužti į Vilniaus banko informacines sistemas, sulaikytas stambaus masto turto prievartavimu įtariamas Pavelas Iljinas. Įtariamasis buvo sulaikytas Vilniaus banke, vakar, birželio 18 dieną, 16.00 valandą. "Skaudu, kai šantažistai savo tikslams naudoja informacines technologijas ir apgaulės būdu kėsinasi į slaptus klientų duomenis", - sakė Vilniaus banko Elektroninės bankininkystės departamento direktorius Gediminas Valančius. Praėjusią savaitę Vilniaus banką pasiekė interneto vartotojo laiškas, kuriame buvo žadama išmokyti, kaip įsilaužti į banko informacines sistemas ir iš to pasipelnyti. Keliose nemokamose interneto svetainėse P.Iljinas siūlė interneto vartotojams už 35 tūkst. litų atskleisti keturių įmonių prisijungimo prie banko informacinių sistemų duomenis, o už 45 tūkst. litų – net 10 įmonių duomenis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

WCG Baltija kompiuterinių žaidimų čempionatas

2003-06-19 | Dabar WCG yra didžiausias tarptautinis kompiuterinių žaidimų čempionatas, sukurtas elektroninių žaidynių skatinimui. WCG - kompiuterinių pramogų festivalis, vienijantis žaidėjus, gamintojus bei platintojus. WCG prieinamas kiekvienam, nepaisant nei rasės, nei lyties, nei religijos ar tautybės. Kiekvienas, mėgstantis žaisti kompiuterinius žaidimus, gali dalyvauti WCG. Didžiajame WCG finale turi teisę dalyvauti tik nacionalinių atrankinių varžybų laimėtojai. Šiais metais Baltijos šalys pirmą kartą dalyvauja tarptautiniame kompiuterinių žaidimų čempionate „World Cyber Games 2003“ (WCG). Dalyvių atranka vyks dviem lygiais: nacionalinės atrankos varžybos ir Baltijos šalių finalas. WCG 2003 Baltijos šalių atrankinės varžybos vyks nuo šių metų liepos 19 dienos iki rugpjūčio 3 dienos Rygos, Talino ir Vilniaus interneto kavinėse. WCG čempionato organizatorius ICM (International Cyber Marketing) spėja, jog Baltijos šalių atrankinėse varžybose dalyvaus apie 450 žaidėjų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Keisti vogto telefono programinę įrangą – vis dar legalu

2003-06-15 | Mobiliųjų telefonų vagystės tapo viena labiausiai paplitusių nusikaltimų rūšių. Lietuvoje pernai buvo pavogta ar atimta apie 1,5 tūkst. šių ryšio priemonių. Tokia problema kamuoja ne tik lietuvius. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje tuo susidomėjo ir valdžios pareigūnai, paraginę telekomunikacijų operatorius ieškoti būdų, kaip sumažinti vagysčių skaičių. Šioje šalyje pernai buvo pavogta apie 700 tūkst. mobiliojo ryšio telefonų. Vienas plačiausiai naudojamų būdų – užblokuoti vogtą telefoną pagal jo unikalų identifikacinį numerį IMEI (International Mobile Equipment Identity), sudarytą iš 15 skaitmenų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

"TELE2" išankstinio apmokėjimo paslaugos "PILDYK" vartotojai kalbės pigiau

2003-06-15 | Telekomunikacijų bendrovė "Tele2" pradėjo akciją, kurios metu visi išankstinio apmokėjimo paslaugos "Pildyk" vartotojai "Tele2" tinkle nuo 22 val. iki 8 val. kalbės pavasariniu tarifu – 0,15 Lt per minutę. Akcija tęsis iki 2003 m. birželio 1 d. "Akciją rengiame reaguodami į rinkos pokyčius. "Tele2" laikosi savo įsipareigojimų užtikrinti žemiausius mobiliojo ryšio paslaugų kainius Lietuvoje, todėl bendrovė visada pasiūlys geriausius tarifus keičiantis paslaugų kainoms rinkoje. Svarbiausia tai, kad tarifas akcijos metu galios visoje Lietuvoje, o ne kuriame nors viename šalies mieste", - sakė "Tele2"komercijos direktorius Pranas Kuisys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujais "Mitsubishi" mobiliaisiais telefonais bus galima nemokamai kalbėti per internetą

2003-06-15 | Naujais "Mitsubishi" mobiliaisiais telefonais bus galima nemokamai kalbėti per internetą. Japonijos bendrovė "IP-Talk", priklausanti "Mitsubishi Electric", netrukus ims pardavinėti mobiliuosius telefonus, kuriais bus galima vidaus tinkle nemokamai kalbėtis per internetą. Telefonas jau suprojektuotas, ir bus atiduotas į prekybos tinklą šį rudenį. Aparatas veikia pagal IP-telefonijos, kuri leidžia perduoti signalą sutrauktu skaitmeniniu formatu per internetą, principą. Mobilusis ryšys palaikomas "Mitsubishi" telefonuose bevieliais interneto kanalais. Kol kas tokius aparatus galės įsigyti tik tie klientai, kurie turės įrengę savo skyrių biuruose interneto telefonijos tinklus. Turinčios tokį tinklą kompanijos darbuotojai galės skambinti nemokamai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Bitė GSM" prognozuoja atsiskaitymo būdų kaitą Lietuvoje

2003-06-15 | Telekomunikacijų bendrovė "Bitė GSM" prognozuoja, kad jau šiais metais Lietuvoje ženkliai augs moderniais atsiskaitymo būdais - tiesioginiu nuskaitymu nuo kortelės ir banko sąskaitos, atsiskaitymu SMS žinutėmis ir internetu - besinaudojančių klientų skaičius. Numatydama atsiskaitymo būdų kaitą, "Bitė GSM" jau šiandien sudaro klientams visas sąlygas atsiskaityti moderniai. "Atsižvelgdami į dabartinę mobiliosios rinkos padėtį ir tendencijas, galime prognozuoti, kad moderniai atsiskaitančių klientų skaičius šiemet išaugs beveik penkis kartus", - sakė "Bitės GSM" Ryšių su klientais plėtros skyriaus vadovė Agnė Zalatorienė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vokietijoje pristatytas pirmasis mobiliojo ryšio telefonas neregiams

2003-06-15 | Frankfurte per silpnai regintiems žmonėms skirtų pagalbinių prietaisų parodą šeštadienį, anot gamintojo, buvo pristatytas pirmasis pasaulyje mobiliojo ryšio telefonas neregiams. Šiuo telefonu visiškai nematantys arba silpnai matantys žmonės gali savarankiškai rašyti trumpąsias žinutes ir jas skaityti. Jie taip pat gali naudotis telefonų knygutės funkcija. Telefoną "Mobile Phone Organizer" Vokietijos kompanijai "Siemens" sukūrė Olandijos įmonė "Alva". Gamintojo teigimu, naujasis telefonas prekyboje pasirodys vasarą ir kainuos apie 3,6 tūkst. eurų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!