LT   EN   RU  
2021 m. sausio 26 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Milijonas dolerių už Unreal Tournament 2003 modifikaciją

2003-06-14 | Kompanijos Epic, Digital Extremes, nVidia ir Atari paskelbė konkursą, kurio dalyviai turi sukurti vartotojo modifikacijas žaidimui Unreal Tournament 2003. Laimėtojas gaus 400 tūkst. dolerių, o bendras prizinis fondas – 1 mln. dolerių. Konkurse taip pat bus galima laimėti licencijas Unreal grafikos varikliui ir įvairią kompiuterinę įrangą. Be to, švietimo įstaigos, kurių mokiniai pateiks įdomiausius darbus, gaus pilnai įrengtas kompiuterių klases. "Mūsų užduotis – leisti pasireikšti talentingiausiems programuotojams. Taip pat tikimės, kad konkursas pakaitins aistras kurti vartotojiškas modifikacijas ir į šią bendruomenę pritrauks daugiau naujų entuziastų", - sakė Markas Reinas, Epic Games viceprezidentas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Pitsburge vyko hakerių konferencija SummerCon

2003-06-14 | Gegužės 6-8 dienomis Pitsburge (Pensilvanijos valstija) vyko kasmetinė hakerių konferencija SummerCon 2003. Tai vienas seniausių tokio pobūdžio renginių, vykstantis nuo 1985 metų. Šiais metais konferencijoje apsilankė apie 200 žmonių iš viso pasaulio. Viena organizatorių užduočių buvo parodyti, kad ne visi hakeriai yra nusikaltėliai – daugelis jų atneša daugiau naudos nei žalos. Vieno šiųmetinės konferencijos organizatorių, Luiso Trampburo teigimu, žodis "hakeris" šiandien skamba labai negatyviai. Tai, anot jo, yra neteisinga. Trampburo nuomonei pritaria ir specialiųjų tarnybų pareigūnai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Britai nori griežtinti bausmes hakeriams

2003-06-14 | Didžiosios Britanijos kompiuterinių nusikaltimų kontrolės organizacija (Internet Crime Forum, ICF) siūlo sugriežtinti bausmes kompiuteriniams nusikaltėliams - hakeriams. ICF atstovų teigimu, Britanijos vidaus reikalų ministerija turėtų pakeisti įstatymą apie kompiuterių naudojimą nusikalstamiems tikslams ir padidinti maksimalią bausmę už smulkius nusikaltimus nuo 6 mėnesių iki 5 metų. Nedidelis bausmės hakeriams laikas sukuria tokią situaciją, kad dauguma jų gali išsisukti sumokėdami baudą arba atidirbdami viešuosius darbus. Tuo itin nepatenkintos stambios organizacijos, daugiausia kenčiančios nuo kibernetinio nusikalstamumo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Japonijoje vyksta internetinės savižudybės

2003-06-14 | Neseniai Kioto miesto policija viename bute aptiko trijų žmonių kūnus: trisdešimtmečio vyriškio bei 18 ir 21 metų merginų. Visi jie mirę apsinuodiję dujomis. Kambaryje pareigūnai rado raštelį apie tai, jog visi trys iš gyvenimo pasitraukė savanoriškai. Policija mano, kad ši trijulė susipažino internete, specializuotoje svetainėje. Reikalas tame, kad visi jie gyveno skirtingose Japonijos prefektūrose ir, greičiausiai, iki paskutinio susitikimo vienas kito nepažinojo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SonyEricsson T100 - telefonas moderniam jaunimui

2003-06-13 | T100 skirtas moderniems jaunuoliams, kuriems reikia patrauklaus dizaino, paprasto naudojimo ir pagrindinių funkcijų už patrauklią kainą. Mažas ir kompaktiškas, unikalaus Sony Ericsson minimalistinio dizaino, T100 gali padaryti didelę sensaciją. Taupiai naudojamos švelnios spalvos, papildančios tiesias telefono linijas daro jį vertu apžiūrėti… o kaina taip pat patraukli! Sukurtas daugiausiai nebrangių produktų segmentui, naujasis T100 siūlo EMS žinučių su paveikslėliais, garsais ir aninacija siuntimo galimybes, mobiliojo interneto naršymą WAPu. Jame yra 30 paveikslėlių, 15 animacijų bei 10 garsų, kuriuos galima siųsti, galerija, taip pat 10 SMS šablonų dažniausiai siunčiamoms žinutėms.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Interneto dienoraščiai: lavina pajudėjo?

2003-06-13 | Interneto dienoraščiai pirmiausia gali sudominti tuos, kurie nori kurti savo asmeninį puslapį ir kartu išsiskirti iš kitų. "Aš, tiesą sakant, norėjau tiesiog susikurti asmeninį puslapį", - pasakoja vieno draugo "lietuvišku BlogMonsteriu" pavadintas Gobbitas, vienas pirmųjų Lietuvoje susikūręs interneto dienoraštį www.gobbitas.lt. Pasak jo, tokį dienoraštį turėti paprasčiau ir geriau nei asmeninį puslapį. Kad ir kaip uždegtų interneto tinklapių kūrimo galimybės ir pirmieji mėginimai darbuotis su įvairiomis puslapio kūrimo programomis, anksčiau ar vėliau daugeliui asmeninių tinklapių savininkų išsenka idėjų srautas ir, atrodytų, nebelieka, ką galėtum talpinti. "Weblogas", pasak Gobbito, yra išeitis - jame tiesiog rašai tai, ką nori. "Bet kokiu atveju kitiems tai bus įdomu. Juk daugybei žmonių knieti pažvelgti į kito gyvenimą pro rakto skylutę, kuri šiuo atveju ir yra "weblogas", - sako jis. Be to, interneto dienoraščiai domina žmones, turinčius įvairių minčių ir norinčius paskelbti jas visam pasauliui - tuos, kurie tikisi dėmesio. Netgi visai asmeniškus dienoraščius - tokius kaip Gobbito ar pbg (www.livejournal.com/users/pbg) - kasdien aplanko dešimtys skirtingų lankytojų: pirmasis sakė jų sulaukiąs apie 70, antrasis - apie 30.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Hidra" erzina hakerius

2003-06-12 | Daugiau kaip 200 000 hakerių pernai nesėkmingai bandė įveikti "nenulaužiamo" WWW serverio "Hydra" apsaugą ir susišluoti 100 tūkstančių dolerių prizą. Laukdami naujo konkurso jie tebeieško jautriausių "Hidros" vietų. Didžiausia problema - kad joje išvis nėra ką "laužti": serveris neturi net įprastos operacijų sistemos. Įsilaužėlių neva neįveikiamą WWW serverį "Hydra" sukūrusios JAV kompanijos "Bodacion Technologies" paskelbtą konkursą su geriausiam hakeriui pažadėtais 100 tūkstančių dolerių IT apžvalgininkai įvertino daugiau kaip viešųjų ryšių akciją, o ne rimtą technologinį išbandymą. Profesionalai ant piniginių prizų, kad ir kokie įspūdingi jie būtų, paprastai nekimba - jie žino, kad vėliau, patylom prasibrovę pro "absoliučiai neįveikiamą" apsaugą, užsidirbs kelis ar keliolika kartų daugiau. Kuo daugiau mėgėjų hakerių išsilauš dantis į reklamuojamą apsaugos technologiją, kuo labiau ją išgarsins, tuo geriau.

Lankomumo reitingasKomentarų: 12

plačiau >>

"Microsoft" kurs nuosavą antivirusinę programą

2003-06-12 | "Microsoft" pranešė ketinanti įsigyti Rumunijos kompanijos "GeCAD SoftwareSrl." sukurtą apsaugos nuo virusų technologiją ir jos produktų intelektinės nuosavybės teises. Sandorio vertė nenurodoma. Pasak "Microsoft", remiantis šiuo pirkiniu bus kuriama nuosava antivirusinė programa. Kol kas nenuspręsta, ar "Microsoft" antivirusinė programa, kurios išleidimo data taip pat dar nėra aiški, bus įtraukta į būsimas "Windows" operacijų sistemas. Kompanijoms ir privatiems vartotojams "Microsoft" žada siūlyti mokamą virusų aprašų bazės prenumeratą. Pasak bendrovės atstovų, siekis turėti nuosavą apsaugos nuo virusų priemonę pagrįstas noru geriau apsaugoti savo produktų vartotojus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Atari išleis dar du žaidimus apie "Matricą"

2003-06-11 | Kompanija Atari, dar neseniai besivadinusi Infogrames, atskleidė savo planus kurti naujus žaidimus "Matricos" motyvais. Pasirodžius žaidimui "Enter the Matrix", kuris per pirmąją savaitę buvo parduotas milijoniniais tiražais, spaudoje ir internete ėmė sklisti gandai apie greitai pasirodysiantį šio žaidimo tęsinį. Antroji "Matrica" pasaulį turėtų išvysti iki šių metų pabaigos – kartu su trečiąja filmo dalimi. Tokia versija atrodė visai logiška, kadangi "Enter the Matrix" buvo išleistas kartu su filmu "Matrica. Perkrauta" ir papildo jo siužetą. Tačiau Atari pranešė, kad ši informacija visiškai neatitinka tikrovės. "Enter the Matrix" tęsinys iš tikrųjų kuriamas, tačiau prekyboje jis pasirodys ne anksčiau 2004 metų kalėdinio sezono. Žaidimą gamina ta pati kompanija Shiny, kuri kūrė ir "Enter the Matrix".

Lankomumo reitingasKomentarų: 17

plačiau >>

Mokykla pakeliui į informacinę visuomenę

2003-06-08 | Ar mokiniai mėgsta kurį nors dalyką, priklauso ir nuo mokytojo sugebėjimo jį pateikti, nuo paties mokytojo domėjimosi ir užsidegimo. Kūrybiškas mokytojas perteikia dalyką taip, kad pastarasis ilgai išlieka atmintyje. Beveik kiekvienas iš mūsų, net staiga paklaustas, galėtų nurodyti vieną ar kelis savo vaikystės mokytojus, prisiminimas apie kuriuos neišblėso net per dešimtmečius, o ir iš jų dėstyto dalyko daug ką atsimename, nes buvome mokęsi iš širdies (ne iš baimės gauti blogą pažymį). Tokiam mokytojui netgi sunkiau negu mokslininkui: reikia ne tik mylėti savo dalyką, nuolat juo domėtis, bet ir sugebėti kitiems perduoti žavėjimąsi. O ir mokytojo triūsas dažnai lieka nepastebimas, įvertinamas tik per išugdytus mokinius, praėjus dešimtmečiams, kai šie subręsta ir gali apmąstyti, iš kur jų sugebėjimai ir polinkiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!