LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Moderniausias vagių įrankis - "Internetas"

2003-06-08 | Kai kurių Lietuvos komercinių šalies bankų išduodamomis kreditinėmis kortelėmis pasitikėti negalima. Bendrovės "Baltic Amadeus" vadybininkas Robertas Kanapė, naudodamasis "Visa Electron" kortele viename Vilniaus banko bankomate, pastebėjo, kad jo sąskaitoje trūksta 300 litų. Netrukus paaiškėjo, kad šią sumą nežinomas aferistas nurašė per kompiuterių tinklą "Internet". "Laikinosios sostinės" kalbinti bankininkai pripažino, kad visi tarptautinės sistemos "Visa Electron", "American Ekspress", "Master Card", "Euro Card" kortelių savininkai rizikuoja nukentėti nuo kompiuterų tinklo piratų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Reklaminė kampanija internete

2003-06-08 | Paskutiniais metais vis daugiau ir daugiau kompanijų atranda internetą. Ir kiekviena renkasi savo kelią internete. Viena sukuria virtualią atstovybę, kita ryžtasi prekių ir paslaugų pardavimui internete, trečia imasi susikurti portalą, skiriamą "gimtajai" veiklos sferai. Visos jos anksčiau ar vėliau susiduria su būtinybe vykdyti reklaminę kampaniją internete. Jeigu normalios reklamos pasaulyje viskas jau seniai nusistovėjo - pagrindiniai žaidėjai žinomi, daugumoje firmų veikia atskiri reklaminiai padaliniai, galintys numatyti ir apskaičiuoti reklaminės kampanijos efektyvumą, - tai su interneto reklama viskas daug sudėtingiau. Kokie egzistuoja prekės stūmimo būdai internete? Į ką kreiptis? Kiek tai gali kainuoti? O svarbiausia - koks reklamos efektyvumas viename ar kitame resurse? Su šiais ir daugeliu kitų klausimų susiduria firmos darbuotojas, kuriam patikėta reklaminės kampanijos tinkle realizavimas. Visi šie klausimai iškilo ir vienos Sankt-Peterburgo investicinės statybų bendrovės RBI darbuotojams, nusprendusiems iš arčiau susipažinti su interneto reklama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

VDU - Lietuvos informacinė visuomenė kuriama realiais darbais

2003-06-08 | VDU yra ta vieta, kur Lietuvos informacinė visuomenė kuriama ne žodžiais, bet realiais darbais. Jus, būsimi pirmakursiai, atvykusius iš mažesnių miestų ir miestelių, gali išgąsdinti tai, kad kiekvienas VDU studentas privalo išmokti, ir pakankamai greitai, naudotis kompiuteriu, įsisavinti tam tikras žinias, kurios būtinos, norint naršyti po internetą. Bet nevertėtų per daug baimintis – VDU studentams sudaromos visos sąlygos „prisijaukinti” kompiuterį. Kol kas negalima pasakyti, kad kompiuterių skaičius mūsų universitete lygus studentų skaičiui (vienas kompiuteris tenka maždaug 15 studentų), bet galimybių prieiti prie kompiuterio tikrai yra: labai gerai kompiuterizuotos VDU skaityklos, net 11 kompiuterių klasių, o visi kompiuteriai, esantys skirtinguose universiteto pastatuose, yra sujungti optiniu kabeliu, kuris jungia vidinį VDU tinklą (Intranet) su Litnet (Lietuvos akademiniu tinklu).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacijos technologija daugiakalbėje Europoje

2003-06-08 | Pasaulis žengia į informacijos amžių. Kažkada buvo agrarinė visuomenė, vėliau – industrinė,o dabar gimsta informacinė. Kuo informacinė visuomenė skiriasi nuo ankstesniųjų? Ankstesnių visuomenių pobūdį lėmė materialūs daiktai: agrarinės – žemės ūkio produkcija, industrinės – pramonės produktai. Informacinėje visuomenėje ima dominuoti naujas produktas, neturintis tvirto materialaus pagrindo – informacija. Informacija išreiškiama kalba, todėl tokioje visuomenėje atsiranda kalbos, tiksliau – kalbų įvairovės problema. Informacinis produktas gali būti naudingas tik vartotojui, suprantančiam tą kalbą, kuria pateikta informacija. Norint, kad visuomenė iš tikrųjų būtų informacinė, reikia, kad bet kurioje šalyje pagaminta informacine produkcija galėtų naudotis visuomenė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žaidimas meile internetu

2003-06-07 | Šis rašinys buvo sumanytas daugiau nei prieš metus būtent kaip žurnalistinis tyrimas turint išankstinę nuostatą ir susikurtus stereotipus žmonių, ieškančių jausmų elektroniniu būdu. Turiu prisipažinti, kad daugelis dalykų man dabar atrodo kitaip. Dar daugiau – vienu metu beveik įklimpau pati ir dabar esu labai dėkinga likimui, kad viskas baigėsi taip, kaip yra. Kita vertus, keletas naujų pažįstamų tapo draugais, su jais, beje, susirašinėjame ir toliau. Bet apie viską iš eilės. Visada maniau, kad elektroninių pokalbių svetainėse bendrauja jaunimas – žalias, neturintis patirties ir neturintis ką veikti. Teisybė, tokių ten daugiausia. Bet ne visi. Yra ir subrendusių žmonių, kurie kaifuoja nuo neįpareigojančio, simbolių ir žargonų prikimšto pokalbio. Taip jie pasijunta jaunesni, laisvesni. Yra ir kitas bendravimo būdas – elektroniniais laiškais. Prieš tai reikia anonimiškai pasiskelbti kokiame nors pažinčių skelbimų puslapyje. Autorių amžius įvairus – nuo 25- erių iki 35-erių ir vyresni.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Deus Ex

2003-06-07 | Deus Ex - tai Ion Storm kompanijos sukurtas žaidimas. Žaidimas buvo išleistas 2000 metais ir sukėlė revoliucija veiksmo ir RPG žaidimų rinkoje. Žaidimas išsiskiria savo virtualiu pasauliu ir neprilygstamu siužetu. Ir tai dar nepagrindiniai žaidimo pliusai. Žaidimą įdomesniu daro įvairiausių ginklų ir kitokių prietaisų gausa. Deus Ex veiksmas vyksta netolimoje ateityje, kai pasaulis kovoja su terorizmu. Tas, kas žaidė šį žaidimą, turbūt visą gyvenimą prisimins tas naktis praleistas prie kompiuterio ekrano. Tai nuostabus žaidimas. Jo eiga nenuspėjama, o veiksmas vyksta ne tik New Yorke, bet ir Honk Konge bei Paryžiuje. Žaidžiant galima sutikti įvairiausių priešų, tai yra nuo robotų iki neįsivaizduojamų padarų. Nors visame žaidime vyrauja fantastiniai elementai, žaidimas išlieka labai rimtas ir vertas kiekvieno veiksmo žaidimo mėgėjo.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

"ORDA 2: Citadelė"

2003-06-07 | Kaip ir pirmojoje žaidimo dalyje herojai ves savo kariuomenes per neapgyvendintą ir nevaisingą drakonų žemę, dar labiau gąsdinančią šešėlių žemę ir net požemių pasaulį link Teimūro citadelės. Žaidimo naujienos: Palaikomi baigtų žaidimų efektai iš “Ordos: Šiaurės vėjas”. Atsirado nauji statiniai: paukštidė, akmeninė laboratorija, gamykla, arklidė; Atsiranda nauji žaidimo vienetai: kovotojai su arbaletais, kariai su vėzdais, ietimis, akmenimis svaidantys bokštai; atsiras vienetai, ginkluoti dviem ginklų tipais, pavyzdžiui, arbaletu ir kalaviju; “Ordos “ pasaulis pagyvintas naujais gyventojais: drakonais, krokodilais, skorpionais, džinais...Drakonai daugiau nelindės savo olose; jie aktyviai kausis su žmonėmis, o kartais ir padės jiems, atlikdami ugnimi spjaudančiųjų skraidančiųjų vaidmenį;

Lankomumo reitingasKomentarų: 26

plačiau >>

2003 m. pradžia: dažnai internetu naudojasi 16,9% lietuvių

2003-06-03 | Šių metų pradžioje dažnai internetu (bent kartą per savaitę) Lietuvoje naudojosi 16,9% 15-74 metų amžiaus šalies gyventojų. Prieš metus šis rodiklis buvo 11,3%. Kartą per pusmetį dabar Lietucoje prisijungia apie 22% šalies žmonių, tuo tarpu prieš metus tokių buvo 14%. Metų pradžioje Lietuvoje internetu bent kartą per mėnesį naudojosi 20,3% šalies gyventojų, tuo tarpu prieš metus skaičius buvo gerokai mažesnis- 13,1%, praneša rinkos tyrimų bendrovė "SIC Gallup Media". Kompiuteriu dažnai besinaudojantys nurodo 27,4% šalies suaugusiųjų, bent kartą per mėnesį - 30,9%, bent kartą per pusmetį - 32,9%. Prieš metus šie skaičiai sudarė atitinkamai 19,6%, 23,5% ir 25,4%.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Vilniuje diskutavo apie interneto reklamą

2003-06-03 | Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvoje interneto reklamos seminaras-konferencija, kurį suorganizavo interneto reklamos tinklas AD.NET. Buvo nagrinėjama, kokiu keliu vystosi interneto reklamos rinka, kaip el. reklama atrodys rytoj ir pan. Marek Rusiecki: 2003-ieji - antrieji metai iš eiles, kai pagrindinis dėmesys kreipiamas i interneto ATL savybes (Above-the-line - marketingo terminas reiškiantis netiesioginius reklamos veiksmus). Dauguma publikacijų ir tyrimų rodo, kad interneto reklama tai ne tik "direct response" (tiesioginė reakcija) arba “klikas”, tačiau ir jos pačios demonstravimas daro teigiamą įtaką interneto vartotojo poelgiams. Jei kalbėtume apie interneto vertinimą kaip pilnavertį reklamos kanalą užsakovų tarpe, tai čia kur kas blogiau. Visą laiką esame “rinkos mokymo” stadijoje, aiškiname, kas yra internetas ir kaip jį išnaudoti marketinge. Panaši situacija ir su interneto reklamos išlaidomis - apie 0,5 % biudžetų skirtų reklamai internete rodo, kad dabar tai yra žiniasklaidos kanalas su labai siaura niša ir dar daug darbo laukia, kad jis taptu vienu iš pagrindinių media mix elementų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Brokuotas Windows XP pataisymas atjunginėjo internetą

2003-06-03 | Korporacija Microsoft atšaukė gegužės 21 d. išleistą pataisymą operacinei sistemai Windows XP, kuriame buvo eilė atnaujinimų susijusių su saugumu. Pataisymai buvo pripažinti brokuotais, nes konfliktavo su kitų gamintojų saugumo sistemomis. Dėl šių konfliktų kai kuriuose kompiuteriuose būdavo visiškai užblokuojamas ryšys su internetu. Su tokia problema susidūrė apie 600 tūkst. Windows XP vartotojų. Problemą galima išspręsti pašalinus pataisymą. Artimiausiu metu Microsoft žada išleisti pataisytą "lopo" versiją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 7

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!