LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
PK centrinis blokas

2003-06-01 | Centrinis blokas valdo visus PK cirkuliuojančios informacijos srautus. Jį sudaro pagrindinis procesorius, pastovioji atmintis (ROM), operatyvioji atmintis (RAM), spartinančioji atmintis (Cache), ryšio tarp sisteminės magistralės ir atskirų bloko dalių bei išorinių įrenginių interfeisai, taip pat disketinių, diskinių kaupiklių bei displėjaus valdikliai. PP yra PK “smegenys”. Jis, kaip ir ESM pagrindinis procesorius, atlieka aritmetines ir logines operacijas, valdo PK. Nuo PP priklauso ESM galimybės. MP apibudinamas “žodžio” ilgiu, matuojamu bitais, ir darbo dažniu, išreiškiamu megahercais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kompiuterio sandara

2003-06-01 | Šiuo metu gaminami įvairių modifikacijų kompiuterių sisteminių blokų korpusai: horizontalusis, žemo profilio horizontalusis, vertikalusis, paaukštintas vertikalusis, monoblokas ir t.t. Šios modifikacijos skiriasi vidiniams įrenginiams skirtų sekcijų didumu ir skaičiumi, įrangos pakeitimo naujesne sudėtingumu it t.t. Dažniausiai vartotojų darbo vietose naudojami kompiuteriai su horizontaliaisiais ar vertikaliaisiais sisteminių blokų korpusais. Sisteminio bloko korpusas tai dėžė iš metalo ir plastmasės, kurioje yra: maitinimo blokas, kuris kintamą tinklo srovę paverčia žemos įtampos nuolatine srove, maitinančia sisteminę plokštę, vidinius kompiuterio įrenginius, ir visa tai aušinantis ventiliatorius. Sekcijos vidiniams kompiuterio įrenginiams, disketiniams ir diskiniams kaupikliams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Išradėja iš Holivudo

2003-05-30 | "Kino žvaigžde gali būti kiekviena mergina. Tam tereikia ramiai stovėti prieš kamerą ir stengtis atrodyti kuo kvailiau", - taip yra pasakiusi aktorė Hedy Lamarr. Pati Holivudo gražuolė yra įrodžiusi esanti verta kur kas daugiau. Antrojo pasaulinio karo metais ji kartu su avangardo kompozitoriumi George'u Antheilu pasiūlė naują karinę technologiją, kuri šiomis dienomis vis plačiau taikoma ryšių technikoje. Istorija prasidėjo Europoje neeiliniu skandalu. 1913 m. Vienoje gimusi Hedwig Kiesler vienoje iš čekų kino filmo "Ekstazė" scenų nusifilmavo nuoga besimaudanti ežere. Kino istorijoje tai buvo pirmas toks atvejis, todėl ši scena sukėlė nemažą triukšmą. Greitai Hedwigos karjera nutrūko, nes ji ištekėjo už vieno turtingo ginklų fabrikanto. Šis pasirūpino apsaugoti jaunąją žmoną nuo panašių pagundų. Kelerius metus Hedwiga praleido uždaryta "auksiniame narvelyje".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinė euro problema tyko nepasirengusiųjų

2003-05-30 | Informacijos technologijų ekspertai prognozuoja, jog kitąmet Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą dalis šalies įmonių, kurių finansų, verslo valdymo programos nepritaikytos apskaitai ir litais, ir eurais, susidurs su vadinamąja "euro problema". Juozas Šimkus, AB „Lietuvos draudimas“ generalinio direktoriaus patarėjas sako, jog bendrovė neseniai naudojo savo darbuotojų sukurtas draudimo polisų registracijos, buhalterinės apskaitos ir kitas programas, kurios mokėjimus skaičiavo tik litais, tačiau žinodama apie būsimus pakitimus stojant į Europos Sąjungą (ES), nutarė investuoti į programų atnaujinimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Domenai .EU pasirodys jau šiemet

2003-05-30 | Europos komisijos atstovai paskelbė, kad Europos Sąjungai priklausysiantys .EU domenai pradės veikti jau šiemet. Šios interneto vardų zonos idėja jau pakankamai sena, bet dabar galų gale ryžtasi ją įgyvendinti. Kaip komentavo Europos komisijos atstovas, .EU domenai tapsią atsvara dominuojantiems .COM, .ORG ir .NET, kurių didžioji dalis priklauso amerikiečiams. .EU bus naudojamas svetainėms, susijusioms su Europos Sąjungos šalimis. Šiuo metu populiariausioje .COM zonoje užregistruota per 20 milijonų vardų. Stambiausias nacionalinis domenas - vokiečių .DE su 6 mln. vardų, po jo seka anglų .UK su 4 mln.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Žaidime Half-Life 2 bus naujos kartos grafikos variklis

2003-05-30 | Vienas labiausiai laukiamų eksponatų parodoje E3 (Electronic Entertainment Expo) tapo populiaraus žaidimo Half-Life tęsinys. Žaidimas buvo demonstruojamas kompanijos ATI paviljone, kuri dalyvavo kaip Valve partneris. Naujas grafikos variklis Source, sukurtas žaidimui HL2, leidžia kurti įtikinamą veikėjų elgesį, pagerinta dirbtinio intelekto sistema, pasiektas naujas grafikos kokybės lygis. HL2 pasaulis nepastovus – bet kuris objektas gali kisti priklausomai nuo poveikio. Kiekvienas daiktas padarytas iš kažkokios medžiagos, turinčios atitinkamas savybes. Iššovus į medinį plaustą vandenyje, iš jo lėks skiedros, o kai plaustas suirs, ant jo esančios statinės sukris į vandenį ir plūduriuos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 12

plačiau >>

Kompiuterių mokslas - elektroniniai žurnalai

2003-05-30 | Žurnalas yra rusiško žurnalo Problemy peredachi informatsii vertimas. Spausdinami straipsniai apie statistinės informacijos teoriją, kodavimo teoriją ir technikas, triukšmo kanalus, klaidų aptikimą ir analizę, signalo aptikimą ir analizę, komunikacijos tinklų analizę ir bioniką. Žurnalo elektroninis archyvas nuo 2000 m. Nemokamai galima susipažinti su žurnalų turiniais ir straipsnių referatais.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Duomenų apsauga elektroninėje komercijoje

2003-05-19 | Atsiradus pasauliniam interneto tinklui žmonija rado būdų, kaip jį išnaudoti verslo tikslams. Dabartiniu metu beveik kiekviena kompanija turi savo interneto tinklapį. Daugelis jų savo tinklapiuose siūlo prekes ir paslaugas. Buvo sukurta daug atskirų interneto prekyviečių, kur siūlomos įvairių kompanijų parduodamos prekės ar paslaugos. Žinoma, pačiame internete apstu ir kitų elektroninių paslaugų, tokių kaip faksas, elektroninis paštas ir pan. Tačiau kartu su elektroninės komercijos atsiradimu gimė ir visa eilė poreikių. Tai ir elektroninio parašo problema, ir telekomunikaciniais kanalais perduodamų duomenų apsaugos problemos. Žinant, nemažą elektroninės komercijos paslaugų ratą išskirkime taip vadinamą interneto prekybą. Deja nėra vieningos elektroninės prekybos apibrėžimo. Elektroninė prekyba yra daugiau nei vien tik prekių ir paslaugų pirkimas bei pardavimas internetu. Iš esmės ji apima bet kokią transakciją atliktą elektroniniu būdu, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėje aplinkoje. Dabartinis elektroninės prekybos įstatymo projektas elektroninę prekybą apibrėžia taip: “Elektroninė prekyba – tai prekybinės veiklos būdas, kai sutartys sudaromos, o esant reikalui - ir vykdomos, naudojant informacines technologijas bei priemones kompiuterių tinklais keičiantis elektroniniais duomenų pranešimais.”

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sekti tinklalapių lankomumą padės atnaujinta skaitiklių sistema

2003-05-13 | Kiekvienai bendrovei labai svarbu plėtoti lankymosi tinkle strategiją. Būtina kruopščiai sekti, kaip įmonės tinklalapius vertina lankytojai ir spręsti, ką ir kaip reikėtų keisti, kad firmos svetainė būtų patrauklesnė, patogesnė ir priimtinesnė internautams. Neverta net aiškinti, kad Jūsų svetainė - virtuali vizitinė kortelė, į kurią žvilgtelėjęs žmogus mato Jūsų veidą, veiklos ypatumus, stilių ir požiūrį. Štai kodėl itin svarbu žinoti, kas Jus lanko: juk etiketo taisyklės reikalauja deramai pasitikti svečią ir jį pagerbti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gajausias virusas lieka „Klez“

2003-05-13 | Kaip pranešė „Panda Software“ antivirusinė laboratorija, virusas-kirminas (worm) „Klez“ vis dar yra pavojingas ir užima aukščiausias kompiuterinių „kenkėjų“ reitingų pozicijas. Pernai balandį pasirodęs „Klez.I“ tik vieną kartą (2002 m. spalį) užleido pirmąją vietą „Bugbear“. „Panda ActiveScan“ duomenys rodo, kad „Klez.I“ yra tapęs daugiau nei 8 proc. visų virusinių infekcijų priežastimi. Toliau po jo seka virusas „Enerkaz“ (per 4 proc.), „NoClose“ (3,02 proc.), „Parite.B“ (2,9 proc.) ir „ElKern.C“ (2,31 proc.). Dešimtuką užbaigia „Bugbear“, „Opaserv“, „Nimda“, „Dadinu“ ir „Redlof.A“.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!