LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
Microsoft grumiasi su spamu

2003-05-13 | Interneto paslaugos teikėjos MSN, kuri priklauso Microsoft, vadovybė mano, jog spamas iš paprasto nepatogumo pavirto į didžiulę problemą. Kompanija deda nemažai pastangų kovai prieš nepageidaujamą reklamą el. pašto laiškuose. Pašto paslaugos Hotmail vartotojai gali naudotis keliomis kovos prieš spamą priemonėmis. Dabar prie jų prisidėjo dar viena. Kasdien išsiunčiami milijardai reklaminių laiškų ir dauguma jų niekur nenukeliauja. Kad sužinotų, kurie iš duomenų bazėse esančių laiškų vis dar veikia, spameriai į laiškus dažnai įdeda nuorodas į paveikslėlius – "šnipus".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Suimtas hakeris Fluffi Bunni

2003-05-13 | Suimtas hakeris Fluffi Bunni, kurį FTB ir Scotland Yardas vaikėsi trejus metus. Britų teisėsaugos pareigūnai sulaikė 24 metų Lynn Htun'ą, kuris, kaip manoma, nuo 2000 metų organizavo masines hakerių atakas prieš tūkstančius svetainių visame pasaulyje. Atakos buvo rengiamos personažo Fluffi Bunni vardu – pliušinio rožinės spalvos triušio, kurio atvaizdas buvo paliekamas visose išlaužtose svetainėse. Manoma, kad sulaikytasis veikė ne vienas, o vadovavo visai piktadarių grupei. Tyrimo duomenimis Htunas yra labai aukštos kvalifikacijos specialistas, nes tarp jo įsilaužtų svetainių – didžiausių pasaulio organizacijų, užsiimančių kompiuteriniu saugumu tinklapiai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 10

plačiau >>

Los Andžele sukurtas kompiuterinis žaidimas katėms

2003-05-13 | Los Andžele programuotojas Mattas Wolfas parašė kompiuterinį žaidimą “CyberPounce”, kuris skiriamas žaisti katėms. Anksčiau Wolfas kompiuterinius žaidimus kūrė tik žmonėms. Jis dirbo tokiose firmose kaip “Sega” ir “Electronic Arts”, o taip pat dalyvavo tokių garsiųjų kaip “Sonic the Hedgehog” ir “Soviet Strike” konsolių kūrime. Kartą programuotojui teko pasilikti namuose su draugo katėmis. M.Wolfas tuomet pastebėjo, kad viena jų puikiai geba gainiotis kursorių. Tuomet programuotojui šovė į galvą mintis sukurti programinę įrangą katėms. Šiam darbui buvo pasitelkta zoologo – eksperto pagalba ir apie 100 kačių. Galutinis produktas “CyberPounce” kainuoja 14,95 JAV dolerių. Jį sudaro paukštelių, pelyčių, žuvelių ir kitų katėms įdomių daikčiukų rinkinys ekrane. Visi šie gyvūnėliai gali savarankiškai slankioti po ekraną užsklandos pavidalu arba kontroliuojami žmogaus, kai šis judina kompiuterinę pelę.

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Dauguma IT ekspertų nepasitiki "Microsoft"

2003-05-10 | Trys ketvirtadaliai "Forrester Research Inc" apklaustų stambių bendrovių programinės įrangos saugumo ekspertų nemano, jog "Microsoft Corp" produktai yra saugūs. Nors 77 procentai respondentų IT sektoriuje pareiškė, jog, naudojant "Windows", didžiausią nerimą jiems kelia saugumas, 89 procentai vis dar naudoja "Microsoft" programinę įrangą. "Forrester" atliktoje apklausoje "Ar gali "Microsoft" būti saugi?" dalyvavo 35 programinės įrangos saugumo ekspertų, dirbančių įmonėse, kurių aktyvų vertė siekia ar viršija 1 milijardą JAV dolerių. "Forrester" analitikės Lauros Kotzlės nuomone, "pernelyg mažai įmonių prisiima atsakomybę už savo "Windows" sistemų saugumo užtikrinimą".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauja SUMA vaizdo plokštė su GeForce FX5200

2003-05-10 | Pietų Korėjos kompanija SUMA pristatė naują vaizdo plokštę su grafiniu procesoriumi Nvidia GeForce FX5200. Kovo pradžioje pasaulį išvydęs FX5200 yra jauniausias GeForce FX šeimos narys. Nuo vyresniųjų brolių jis skiriasi tuo, kad turi tik keturis vaizdo kūrimo konvejerius ir sumažintą atminties pralaidumą. Pagal galingumą spartintuvai GeForce FX5200 yra maždaug lygūs Radeon 9000. Vaizdo plokštė SUMA Platinum GeForceFX 5200 turi 128 Mb DDR atminties. Vaizdo atminties magistralės plotis – 256 bitai. Procesoriaus ir atminties dažnių santykis yra 250/200 MHz.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Oracle vadovas pranašauja Microsoft krachą

2003-05-10 | Kompanijos Oracle vadovas Laris Elisonas pasidalino savo nuomone apie informacinių technologijų rinkos ateitį. Viena Elisono minčių – kad ateityje Microsoft bus galutinai išgyvendinta iš tarnybinių stočių programinės įrangos rinkos, o asmeninių kompiuterių rinkoje jai teks gerokai pasispausti. Visa tai bus atvirojo kodo pasekmė. Patvirtindamas savo žodžius, Elisonas pateikė ryškų, tačiau ne neginčytiną pavyzdį. Jo nuomone, kadaise Microsoft be konkurencijos dominavo web serverių rinkoje su savo paketu IIS. Tačiau palaipsniui ji buvo iš ten išstumta, kai pasirodė Apache. Anot Oracle vadovo, toks pat likimas laukia ir kitų Microsoft produktų. Tačiau šiame teiginyje yra šiek tiek netikslumų. 1996 metais, kai IIS tik pasirodė rinkoje, Apache jau buvo vienas labiausiai paplitusių voratinklio serverių. IIS dalis niekada neviršijo 35% rinkos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Oracle parems Linux pinigais

2003-05-10 | Duomenų bazių valdymo sistemų gamintoja Oracle paskelbė, kad įvairiais būdais, tame tarpe ir finansiškai, rems kompanijas, kuriančias programas platformai Unbreakable Linux. Unbreakable Linux – tai praėjusiais metais suburtas Oracle, RedHat ir Dell aljansas, kurio tikslas – populiarinti narių produkciją ir laikytis prieš IBM, užimančiai lyderio pozicijas šiame sektoriuje. Dell tiekia serverius ir duomenų saugojimo sistemas PowerEdge, EMC ir PowerVault, RedHat – savo operacinę sistemą Red Hat Linux Advanced Server, o pati Oracle – duomenų bazę ir programinę įrangą klasteriniams tinklams.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Pristatytas trimačio modeliavimo paketas Maya 5

2003-05-10 | Kompanija Alias-Wavefront pristatė penktą paketo profesionaliam trimačiam modeliavimui versiją. Kurdami naująjį paketą, Alias-Wavefront labai atsižvelgė į vartotojų pageidavimus ir glaudžiai bendradarbiavo su techninės įrangos gamintojais. Visa tai paspartino dinaminius skaičiavimus ir beveik dvigubai pagreitino Maya darbą sistemoje Windows. Pakete Maya 5 yra du nauji vaizdo formavimo metodai: prie jau buvusių programinio ir „metal ray“ prisidėjo vektorinis ir aparatinis. Pirmasis skirtas voratinkliui, pavyzdžiui Macromedia Flash technologijai bei vektoriniams failams. Antrasis režimas leidžia žymiai padidinti vaizdo formavimo proceso greitį ir kokybę.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Kodėl reikalingas vietinis tinklas ir kaip išeiti į globalųjį tinklą?

2003-05-08 | Jungiant kompiuterius prie lokalaus tinklo tenka tam naudoti įvairiausias operacines sistemas OS: Windows for Workgroups, Lantastic, Personal Netware, Netware, Windows NT, OS/2 Warp connect, LAN Server, Unix, kurios yra tam specialiai pritaikytos, žymiai saugesnės, leidžiančios administruoti kompiuterio naudojimą suteikiant vartotojui tam tikras teises ir galimybes. Vietinis kompiuterių tinklas turėtų turėti serverį. Tik tada vietinis tinklas bus pilnavertis. Vietiniame tinkle sujungti kompiuteriai naudoja CSMA/CD protokolą, kuris yra žymiai greitesnis nei TCP/IP protokolas, tačiau riboja maksimalų atstumą tarp į vieną tinklą sujungtų kompiuterių iki 100 iki 10 m priklausomai nuo duomenų perdavimo spartos (spartai didėjant atstumas mažėja).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interneto mazgai ir adresai

2003-05-08 | Kadangi Internetas yra sudarytas iš tarpusavyje sujungtų dešimčių tūkstančių kompiuterių tinklų, bendras kompiuterių Interneto tinkle skaičius yra matuojamas milijonais. Visi kompiuteriai, prijungti prie Interneto pagal Interneto ryšių taisykles, yra vadinami Interneto kompiuteriais (hosts). Yra sutinkami dviejų skirtingų tipų Interneto kompiuteriai - tarnybinės stotys, teikiančios vieną arba kelias paslaugas nutolusiems Interneto naudotojams, arba klientų kompiuteriai, sudarantys galimybę nutolusiems naudotojams prisijungti prie Interneto ir vykdyti kliento programas, skirtas Interneto paslaugų panaudojimui. Tarnybinės stotys turi būti visą laiką prijungtos prie Interneto, tuo tarpu kai kliento kompiuteriai gali būti prijungiami prie Interneto tik atskiriems darbo seansams. Be Interneto kompiuterių, į šį tinklą galima įjungti ir kitus prietaisus, tokius kaip maršrutizatorius (routers), valdančius priėjimą prie Interneto ir tvarkančius duomenų srautus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!