LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Telekomunikacijos
Relay Frame tinklai: virtualios grandinės

2003-03-14 | Paketai yra maršrutizuojami viena arba keletu Virtualių Grandinių, kurios aprašomos indvidualiais DLCI numeriais. Kiekviena grandinė aprašyta DLCI numeriu, turi pastoviai sukomutuotą kelią į tam tikrą tašką (destination). Taigi, turint sistemą sudarytą iš keleto sukonfiguruotų virtualių grandinių, galima vienu metu siųsti duomenis į skirtingus taškus. Žinoma jei tik yra palaikomi virtualūs sujungimai. Visi sujungimų DLCI numeriai yra nustatomi paslaugų tiekėjo tik abonimentiniui laikui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Frame Relay – greito paketų komutavimo tinklas

2003-03-14 | Frame Relay yra supaprastintas paketinio komutavimo tinklas. Labai panašus į X.25, kuriame duomenų paketai maršrutizuojami į skirtingus taškus, nurodytus paketo antraštėje. Didžiausias skirtumas tarp Frame Relay ir X.25 yra tas, kad X.25 garantuoja duomenų vientisumą, ir tinklo duomenų srautas valdomas vėlinimo sąskaita. Frame Relay taip pat komutuoja paketus, tačiau duomenų vientisumas visiškai negarantuojamas. Frame Relay buferizavimas yra optimizuotas. Lyginant su X.25, turinčio saugojimo ir siuntimo mechanizmą su visiška klaidų korekcija, Frame Relay buferizavimas yra minimalus. Šis tinklas daug greitesnis, nei X.25: kadrai komutatoriuje yra nukreipiami į paskirties vietą suvėlinti tik per keletą šimtų mikrosekundžių, tuo tarpu X.25 vėlinimas siekia kelis šimtus milisekundžių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

RadioEthernet standartas ir jo taikymas

2003-03-14 | Dabar Ethernetas yra yra plačiausiai taikoma LAN technologija. Etherneto populiarumą nulėmė kelios priežastys: Ethernetas buvo pirmas, plačiau paplitęs didelio greičio LAN; jis palyginus su kitomis technologijomis, yra paprastesnis ir pigesnis. Šiandieninis Ethernetas turi daug formų ir pavidalų. Jo LAN tinklai gali būti magistralės ar žvaigždės topologijos, perduoti informaciją skirtingais greičiais. Didžiausi perdavimo greičiai pasiekiami optiniuse kabeliuse, tačiau dėl didelės jų kainos, jie naudojami tik pagrindinėse magistralėse ar ar prijungiant didelės aprėpties tinklus. Paprastam vartotojui geriausia ir prieinamiausia tecnologija yra taip vadinama RadioEthernet’as (WLAN’as)

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FidoNet tinklai: papildoma informacija

2003-03-14 | Rašant laišką iš Interneto, numeriai rašomi atvirkščia tvarka, pridedant raides f (Fidonode), n (Network), z (Zone). Pavyzdžiui: n2.f471.z2. Gale rašom fidonet.org, visko priekyje vardą ir pavardę. Vardas.Pavardė@n2.f471.z2.fidonet.org. Atskirose šalyse vietoje org rašomas šalies kodas. Rašantis iš Fidonet turi žinoti savo Fidonet/UUCP šliuzo adresą. Eilutėje to: rašoma UUCP. Po to pirmoje laiško eilutėje rašomas Interneto adresas, antra eilutė turi būti tuščia. Kadangi Fidonet - mėgėjiška sistema, laiškas gali eiti net daugiau, nei parą, be to, didelė tikimybė, kad siųstą laišką skaitys ne tik jo adresatas. Draudžiama siųsti komercinę informaciją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FidoNet tinklai: FidoNet Lietuvoje

2003-03-14 | Iki 1995 metų Lietuvoje labiausiai buvo naudojamas Fidonet tinklas. Juo bei uždaresniu tinklu cc:Mail naudojasi netgi vyriausybinės įstaigos Seimo įstatymų, vyriausybės nutarimų bei potvarkių siuntimui, susirašinėjimui. Fido tinklo atskiras Lietuvos regionas, kurio numeris yra 47, buvo įkurtas 1991 metų balandžio mėnesio 11 dieną. Prieš tai Lietuvos teritorijoje esantys mazgai buvo Estijos regiono FidoNet mazgų sąrašuose.Lietuvoje yra penkti FidoNet tinklai: Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio (visi jie išvardinti pagal susikūrimo eiliškumą). Lietuvos regiono "jurisdikcijoje" taip pat yra Rusijos valstybės sudėtyje esanti Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritis, kuriai suteiktas atskiro tinklo numeris - tai šeštasis Lietuvos regiono tinklas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

FidoNet tinklai: rašant laišką

2003-03-14 | Rašant laišką reikėtų pagalvoti, ar jis nebus neįžeidžiantis. Kiekvienas tinkamai išauklėtas žmogus paprastai jaučia ribas tarp ginčo ir įžeidinėjimo. Nevertėtų rašyti laiškų suirzus, įpykus. Prieš išsiunčiant laišką derėtų jį perskaityti (taip galėsite ne tik sušvelninti įžeidžiančias mintis, bet ir pašalinti įvairius prieštaravimus, rašybos ar korektūros klaidas, aiškiau ir teisingiau suformuluoti mintis). Keiksmažodžiai laiške. Jie parodo rašančiojo neišsiauklėjimą ir draudžiami FidoNet srityse. Kai kurie vartotojai, kurie negali išsiversti neišreiškę savo nuotaikos keiksmais, naudoja savo laiškuose cenzūros priemonę: keiksmažodžius keičia simbolių seka, kartais nurodydami pirmą ir paskutinę necenzūrinio žodžio raidę. Pvz. @&^! Tokie būdai neskatinami, bet kol jais nepiktnaudžiaujama - toleruojami.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FidoNet tinklai: vidinės taisyklės

2003-03-14 | "FidoNet" nuo "Internet" skiriasi ne tik savo griežta struktūra, laiškų siuntimo tvarka ar panašiai, bet ir draudimu naudoti pseudonimus. "FidoNet" - draugiškas tinklas, kuriame kiekvienas asmuo turi teisę žinoti su kuo bendrauja. Todėl laiške visada turi būti nurodytas autoriaus vardas ir pavardė. Kai kuriais atvejais tai gali būti ir pareigos (pvz., Moderatorius). Nepatartina rašyti trumpų, nieko nepasakančių laiškų. Nors kai kada tai yra pateisinama (pvz., kai norite patikslinti tam tikrus klausimus, atkreipti pašnekovo dėmesį į tam tikrą aplinkybę (pvz. į blogai sukonfigūruotą pašto programą), tačiau tuo nereikia piktnaudžiauti. Paprastai 1-2 eilučių laiškas reiškia repliką. Taigi, nereplikuokit, o jei su laiško autoriumi nesutinkate, savo nuostatą argumentuokite. Net 1-2 eilutės laiškas su jūsų padėka (pvz., "Ačiū už pagalbą") turi būti siunčiamas privačiu "NetMail" paštu, o ne rašomas į konferenciją. Tačiau srities taisyklių pažeidimu nelaikomas konkretus atsakymas į konkretų klausimą, jei jis nereikalauja išsamesnio komentaro.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FidoNet tinklai: struktūra

2003-03-14 | FidoNet sistemos yra sugrupuotos į skirtingus lygius, o administravimas yra decentralizuotas. Mažiausias FidoNet vienetas yra individuali sistema - vartotojas arba taškas. Taškai arba vartotojai jungiasi į mazgą. Mazgą administruoja Sistemos operatorius (sysop). Jis formuluoja lokalią naudojimosi tinklu politiką. Sysop turi būti susijungiąs su likusiu FidoNet tinklu, kad galėtų siūsti ir priimti paštą. Vietinės taisyklės turi atitikti taisykles kitų fidonet lygių. 1998 metų rugsėjo mėnesio pradžioje FidoNet pasaulyje turėjo apie 20 tūkstančių mazgų, su savo adresais oficialiame mazgų sąraše. Paprastai prie kiekvieno tokio mazgo yra prisijungę 10-1000 taškų arba vartotojų, turinčių technines galimybes siųsti ir gauti elektroninį paštą. Iš šių skaičių galima susidaryti įspūdį apie FidoNet apimtį, kurio "tylumas" paaiškinamas tuo, jog jis yra nekomercinis tinklas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bevielis optinis duomenų perdavimas suranda nišą rinkoje

2003-02-14 | Pasaulinės tendencijos rodo, jog nepaisant atsargaus specialistų vertinimo, bevielio optinio duomenų perdavimo (FSO, angl. Free Space Optical comunications) technologijos sparčiai vystosi. Nežiūrint į tai, kad kol kas FSO turi trapios bei laikinos technologijos įvaizdį, interneto paslaugų tiekėjai ir spartaus ryšio reikalaujančios bendrovės pradeda ją naudoti ne tik kaip rezervinę sistemą optikai, bet kaip puikiausią sprendimą paskutinės mylios situacijoms. Tuo tarpu kompanijos, gaminančios FSO duomenų perdavimo principu paremtą įrangą (Optical Access, LightPointe, AirFiber), sparčiai auga.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Optiniai bevieliai tinklai- nauja didelės spartos duomenų tinklų technologija

2003-02-14 | Atlikus tyrimą taip vadinamos paskutinės mylios problemos tema paaiškėjo, kad mažiau nei 5% pastatų yra sujungti tiesiogiai didelio pralaidumo (virš 2.5 Gbit/s) optinėmis skaidulomis ir iš jų daugiau nei 75% yra arčiau nei vienos mylios atstumu. Dauguma įmonių pastatų viduje naudoja greitą Ethernetą (100 Mbit/s) ar Gigabit Ethernetą (1.0 Gbit/s). Dauguma iš jų naudoja išėjimui į internetą mažo pralaidumo pasenusių technologijų tinklus. Paskutinės mylios problema pasireiškia apjungiant didelio pralaidumo tinklus tarp pastatų, kuriuos sujungti naudojant esamas linijas yra gana problematiška norint išlaikyti didelį pralaidumą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!