LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Telekomunikacijos
Tinklas už durų

2002-09-13 | Apie šimtas laimingų namų šeimininkų, gyvenančių Kardifo (Velsas) apylinkėse, galės nemokamai pažvelgti į ateitį. Jie pirmieji pasaulyje bus prijungti prie naujo tipo bevielio tinklo, vadinamo radijo tinklu. Šis tinklas leis žiūrėti užsisakytas vaizdajuostes, kalbėtis su kaimynais naudojant plačiajuostį vaizdo konferencijų ryšį, o iš Interneto siųstis informaciją fantastišku 4 Mb/s greičiu. Dar geriau, anot tinklo kūrėjų, bus tai, kad jis nei kiek nesulėtės ir tuomet, kai tinklu vienu metu sumanys naudotis daug žmonių. Paprastai ADSL paslauga leidžia pasiekti 500 kb/s spartą, tačiau ji gerokai sulėtėja, kai keli toje pačioje gatvėje gyvenantys žmonės jungiasi prie Interneto tuo pat metu. Panašiai yra ir su kabeliniais modemais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ADSL technologija

2002-09-13 | ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line - Asimetrinė skaitmeninė abonentinė linija) šios technologijos pagalba duomenys gali būti perduodami labai dideliu greičiu, kitos šios technologijos rūšys paplitusios kaip DSL (Digital Subscriber Line - Skaitmeninė abonentinė linija), xDSL, HDSL (High data rate Digital Subscriber Line), VDSL (Very high data rate Digital Subscriber Line) ir kitos. DSL technologijos įdėja iškilo dar 1989 metais, kada buvo sugalvota naudoti vytos poros (šiuo atveju telefono laidus), duomenų perdavimui naudojamas dažnių ruožas nuo 20KHz iki 1MHz, todėl balso ir duomenų signalai gali būti perduodami paraleliai, netrukdydami vieni kitiems.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabeliniai modemai

2002-09-13 | Kompiuterinės technologijos vystomos stebėtinai sparčiai. Dar neseniai modemai, dirbantys greičiu 28,8 Kb/s, skaitėsi labai greiti, o dabar tokių greičių nepakanka. Atsirado naujos technologijos, kurios reikalauja didesnių greičių Internet tinkle. Būtent dėl šios priežasties įrengimų kūrėjai ieško galimybių padidinti duomenų perdavimo greitį. Paskutiniai įvykiai kabelinių modemų arenoje parodo tai, kad aukšto greičio technologijos darosi vis labiau prieinamos ir vis labiau patrauklesnės klientų dėmesiui. Pavyzdžiui, kompaniją Bay Networks pareiškė, kad pateikė vartotojams jau 50 tūkst. kabelinių modemų. Motorola savo ruožtu, atnaujino savo kabelinių modemų sistemą ir padarė ją prieinamą tinklo operatoriams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujo tipo kabeliniai modemai Rockwell

2002-09-13 | 2000 metais 40 mln. Amerikos namų galės naudotis Internetu per kabelinius tinklus. Kompanija Rockwell paskelbė, kad ateityje ji pasiruošusi išleisti chipset šiuolaikiniams ir ateities kabeliniams modemams. Pirmiesiems kabelinių modemų vartotojams reikės užmokėti apie 300 dol. už išorinį modemą, surinktą naujo chipset Rockwell bazėje, pagal standartą MCNS. Pirmieji modeliai pasirodė jau 1998m. Vietoj to, kad mokėti už neribotą laiką ISP, vartotojas gali savo KTV operatoriui sumokėti nedaugiau 40 dol. per mėnesį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

LCP nebrangus kabelinis modemas iš Lancity

2002-09-13 | Dažnių kanale 6 Mhz firma planuoja nauduoti kvadratinę fazinę moduliaciją (quadrature phase-shift-key,QPSK), kad palaikyti 10 Mb/s dvipusį duomenų perdavimo greitį. Norą pasiūlyti rinkai aukšto greičio modemus, naudojančius koaksialinius kabelinės TV tinklus, pareiškė kelios firmos, jų tarpe Motorola ir aljansas Intel/Broadcom, bet Lancity prezidentas Rouzbeh Yassini pareiškė, kad jo firmos modemai iki šiol “konkuruoja tik su pažadais ir fantazijomis”. Yassini laukia, kad Motorola išleis asimetrinį modemo įrenginį, turintį duomenų perdavimo į išorę 10 Mb/s, o kita kryptimi 700 Mb/s. Jo manymu, ne daug firmų galės sukurti įrenginius su dvipusiu duomenų perdavimo greičiu 10 Mb/s, kurių kainos bus panašios į Lancity.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bay networks kabeliniai modemai

2002-09-13 | Daugiausiai susidomėjimo paskutiniu metu kabelinių modemų srityje kelia firmos LANcity kabeliniai modemai. Kompanijos Bay Networks padalinys LANcity gamina pilną įrengimų liniją, kuri naudojama kabelinėje televizijoje tinklo išplėtimui iš vieno miesto galo į kitą. Remiantis atvirais maršrutais ir architektūros maštabavimu, LANcity gaminių serija leidžia klientams gauti greito duomenų perdavimo galimybę. Šis gaminys atveria galimybę teikti klientui pilną paslaugų spektrą miesto ribose. Klientas laimi, informacijos apsikeitimo greitis didesnis negu palaiko telefono modemas. Tuo tarpu stebėtinai išaugo interaktyvios galimybės. Informacijos pakrovimas dideliais grafikos kiekiais ir stambiais duomenų failais perduodamas kabelinės televizijos kabeliais 10 Mb/s greičiu, atstumais didesniais negu 300 km be trikdžių televizijos signalui. Plati pralaidumo juosta leidžia kurti informacijos pakrovimą bet kokiame tinklo taške.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išsidėsto kabelinis tinklas?

2002-09-13 | Kabeliniai modemai išsidėsto tarp kabelinio tinklo ir kompiuterio, vykdydami skirtingų įrenginių funkcijas: modemo, telestoties, informacijos šifratoriaus - dešifratoriaus, tilto, maršrutizatoriaus, tinklo adapterio, SNMP - agento ir net Ethernet koncentratoriaus. Nors toks įrenginys vis tiek lieka modemu, nes visų pirma jis moduliuoja ir demoduliuoja signalus. Paprastai informacijos gavimas ir siuntimas kabelinio modemo pagalba vykdomas skirtingais būdais. Siunčiant informaciją nuo stoties į kabelinį modemą (downstream) skaičių duomenys moduliuojami standartiniu televizijos signalo dažniu (6 Mhz), ant kurio užsideda nešantysis dažnis (nuo 42 iki 750 Mhz). Toks signalas perduodamas kabelinei sistemai kartu su kabelinės televizijos signalais ir netrukdo telelaidoms. Yra kelios moduliavimo schemos , bet populiariausios iš jų dvi – QPSK (palaiko duomenų perdavimą 10 Mb/s) ir QAM64 (iki 36 Mb/s).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išsidėsto kabelinis tinklas

2002-09-13 | Kabeliniai modemai išsidėsto tarp kabelinio tinklo ir kompiuterio, vykdydami skirtingų įrenginių funkcijas: modemo, telestoties, informacijos šifratoriaus - dešifratoriaus, tilto, maršrutizatoriaus, tinklo adapterio, SNMP - agento ir net Ethernet koncentratoriaus. Nors toks įrenginys vis tiek lieka modemu, nes visų pirma jis moduliuoja ir demoduliuoja signalus. Paprastai informacijos gavimas ir siuntimas kabelinio modemo pagalba vykdomas skirtingais būdais. Siunčiant informaciją nuo stoties į kabelinį modemą (downstream) skaičių duomenys moduliuojami standartiniu televizijos signalo dažniu (6 Mhz), ant kurio užsideda nešantysis dažnis (nuo 42 iki 750 Mhz).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabelinių modemų problemos

2002-09-13 | Prieš įrengiant bet kokia naują technologiją, reikia išspręsti eilę esamų problemų, kurios gali būti ne tik techninės, bet ir ekonominės arba organizacinės. Tas pats yra ir su kabeliniais modemais. Čia iškyla sekančios problemos: Tinklo valdymas. Provaideris turi pastoviai kontroliuoti kabelinį tinklą ir jį teisingai valdyti. Technines problemos. Kabelinių modemų firmų gamintojams reikės sukurti patikimą architektūrą, teikianti skirtingų kabelinių tinklų provaiderių suderinamumą, suderinti signalų priėmimo standartus pagal juos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Simetrinė architektūra

2002-09-13 | Simetrinės architektūros atveju abu signalai - tiesioginis ir atbulinis – perduodami vienu kabeliu. Kad atskirti tiesioginį ir atbulinį signalą, juos reikia perduoti skirtingų dažnių diapazonais. Dėl to tiesioginis ir atbulinis perdavimas vyksta skirtingais greičiais. Standartinė simetrinė architektūra turi ir kitus trūkumus, kurie bus apžvelgti žemiau. Todėl kai kurios firmos, gaminančios kabelinius modemus, naudoja savo įrenginiams asimetrinę tinklo architektūrą. Abi sistemos-asimetrinė ir simetrinė - gali gerai papildyti viena kitą. Kai tik simetrinis tinklas taps pasiekiamu ir pigiu, asimetrinė architektūra palaipsniui pereis į simetrinę. Bet tai atsitiks dar negreitai. Kuriai gi architektūrai atiduoti pirmenybę?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!