LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Telekomunikacijos
Plačiajuostis signalas (PJS) ir standartas 802.11

2002-09-13 | Kaip buvo aukščiau rašyta, išplaukia logine išvada apie tai, kad PJS leidžia dviem ar daugiau siuntėjams esantiems arti vienas kito dirbti viename dažnio diapazone be trukdžių. Negalima nepažymėti, kad PJS-technologijų plačiam pripažinimui daro įtaka jos nedidelės kainos jas masiškai gaminant. Visos šios technologijos sudėtingumas susideda mikroschemų specializavime, o jų kaina pramoninėje gamyboje nedidelė. Kiti komponentai, įeinantis į PJS technologiją, elektronika ir antenos, dėl mažo perduodamų signalų galingumo tampa pigesni ir paprastesni jos gaminant, negu tie, kurie naudojami siaura juostinėje technologijoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

PJS - technologijos: DSSS ir FHSS

2002-09-13 | Tiesioginio nuoseklumo (DSSS). Ši metodą galima pavaizduoti tokiu būdų. Visas naudojamas plačiajuostis dažnis į kelių skaičių kanalų hierarchiją pagal standartą 802.11 jų turi būti 11. Kiekvienas informacijos bitas tampa pagal iš anksto nustatyta algoritmą vienas iš 11 “čipų”. Atskiro “čipo” intensyvumas artimas foniniam, nors dėl krūvio perduodamo bito vaizdavime informacijos gavėjo stotyje po dekodavimo pagal atgalini algoritmą atsistato pirmines reikšmes perduoto informacijos bito. Kitos poros gavėjas - siuntėjas gali nauduoti kita algoritmą kodavimo-dekodavimo, be to algoritmų kiekis praktiškai neapribotas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

DSSS ir FHSS metodų paliginimas

2002-09-13 | Metodas DSSS leidžia daugiau atlikti, aprūpina dideli stabilumą siaurajuosčiams trukdžiams ir didelis ryšio nuotolis. O FHSS leidžiami žymiai didesnių kompanijų kiekių, ji yra paprastesnė ir pigesnė, bet jos galimybės yra žemesnės. Dar vienas geras FHSS-įrenginių bruožas yra tas, kad skirtingai nuo DSSS kad jie išsaugo darbo našumą plačiajuosčių trukdžių sąlygose. Nors, taip pat, jie patys kuria trukdžius paprastiems siaurajuosčiams įrenginiams.Viena iš svarbiausių blogų savybių yra ryšio nuotolis, dėl kurio į gali veikti tik pastate.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Belaidžių tinklų programinė įranga

2002-09-13 | Tinklo adapteris WaveLan, taikomas organizuojant belaidžius tinklus. Įstatomas į ISA-slot. Darbo dažnis 915 MHZ arba 2.4GHz pralaidumas 2 Mbit/s. Koduoja informaciją pagal plačiajuosti signalą, ryšio atstumas 30-250 m pastate ir iki 50 km naudojant išorines antenas. Instaliuojami draiveriai tinklo operacininėms sistemoms NetWare (pradedant 2 ir aukštesne versiją, o taip pat Personal NetWare), Windows(nuo Windows for Workgroups iki Windows NT), OS/2 Warp, LAN Server (nuo 1.3 ir aukščiau), FTP TCP/IP, DEC Pathworks, UNIX, UNIXWARE ir kt. Parduodami komplekte kartu su kambarine antena.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Priėjimas prie Internet tinklo

2002-09-13 | Labai įdomu panaudojimą rado belaidžios technologijos eiliniam vartotojui. Paimsime bet koki abonentą - kaip kooperatyvinį, taip ir visai nestambaus, iki individualaus asmens savo namuose ar bute. Mūsų abonentas turi asmeninį kompiuterį arba nedideli lokalini tinklą ir greičiausiai jau turi darbo patirtį Internete. Tam kad susijungti su Internetu jis naudoja modemą ir užima telefonine liniją. Kadangi perdavimo greitis šio atvejų nedidelis, tai linija yra užimama ilgam. Abonentas naudoja Internet labai įvairiems tikslams. Tai ir elektroninis paštas ir naršymas, IRC ir taip toliau.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Standartas 802.11 (RadioLAN)

2002-09-13 | Visai nesenai Lietuvos rinkoje atsirado radijo įrenginiai RadioLAN.Pagrindine jų savybe tai, kad jie naudoja 5.8 GHz diapazoną. Jie dirba naudojant siaurą juostį viendažnio moduliavimą. Duomenų perdavimo būdas dar vadinamas 10BaseRadio, charakteringas bruožas adaptuojasi pastato sąlygoms, nejautrus interferencijai, duomenų perdavimo greitis >10Mbit/s, diapazonas 5.8 GHz. Tinklinis RadioLAN aprūpinimas leidžiamas trijuose interfeiso pajungimo variantose: su plokšte, įdedama į kompiuterio vidų ISA-slotą, atskiro bloko pavidale su ryšių per lygiagretų portą, jungiant prie notebook'o per PCMCIA-interfeisą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabelinės LSS (lokalinės skaitmeninės sistemos)

2002-09-13 | Atsiradusios sistemos populiarumas arba programinio produkto tiesiogiai priklauso nuo jau esamomis progaminėms įrangoms. Šia kryptimi RadioLAN kūrėjai ir akcentuoja, derindami savo įrangą su esamais rinkoje lokaliniu kabelių tinklais. Tokiame sprendime yra didelis šios įrangos potencialas tolimesniam rinkos užkariavimui. Iš vienos puses, siūloma RadioLAN aparatūra lokalinių radijo tinklų yra reali alternatyva jau esamai panašiai įrangai. Tuo pačių naudojami aukšti nesami (naudojami tik pastato viduje) dažniai, kas leidžia keletą kartu padidinti duomenų perdavimo greitį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

OS 10 Base Radio LINK:automatinis tinklo valdymas

2002-09-13 | Programinės aparatūros pagrindą lokalių radijo tinklų firmos RadioLAN, pavadintą RadioLAN/10, sudaro specialiai sukurta tinklinė operacinė sistema 10BaseRadioLINK. Ši operacinė sistema vykdo tryjų pagrindinių tinklo funkcijų valdymą: kontrolės ir valdymo, dinaminio masterio, dinamines retransliacijos. Valdymo ir kontroles funkcijos. Operacinę sistemą valdo dinamiškai reguliuoja ir nustato kiekvieno iš lokalinio radijo tinklo mazgų.Tuo pačių automatiškai nusistato reikiamas pastoviam bendradarbiavimui lygis išėjimo galingumo ir jautrumui. Dinamiškai vyksta adaptavimas kai keičiasi lokalinio tinklo sudėtyje arba kai keičiasi radijo mazgo, įeinantis į tinklo sudėtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

HIPERLAN: lokaliniai radijo tinklai

2002-09-13 | Standartas Hiperlan pasprendžia funkcionavimą sutinkamai su dviems atviru sistemų tarpusavio modelio veikimo lygiais (Open System Interconnection OSI ). Pirmas lygis – fizinis (Physical Layer), antras kanalinis (Data Link Layer). Pirmo lygio standarto Hiperlan funkcijos yra apribuoti lygio srities pasiekimo (MAC-adresavimas). Tai reiškia kad bazinius Hiperlan reikalavimus sudaro loginio jungimo valdymo (Logical Link Control) kanalinio lygio OSI polygio, dirbantisaukščiau Hiperlan MAC. Fiziniame lygyje standartas Hiperlan turi galimybe funkcionuoti dviejose diapazonuose. Pirmas diapazonas yra apribojamas dažniais nuo 5.15 GHz iki 5.25 GHz, su galimybe praplėsti iki 5.30 GHz. Radijo aparatūra, dirbanti šiame dažnių diapozone, turi turėti galingumą 1 Vt. Antra dažnių atkarpa plečiasi nuo 17.1 GHz iki 17.3 GHz.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Modemų tvarkyklės

2002-09-13 | Visu pirma, turėkite naujausias modemo tvarkykles, jas daugeliu atveju rasite savo modemo gamintojo svetainėje, arba užsukę į tvarkyklių puslapius: www.hardware.lt/drivers, http://www.windrivers.com/, http://www.drivershq.com/ ir kitus. Turėkite omenyje, kad modemas su naujausiomis tvarkyklėmis dirbs pastebimai sparčiau.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!