LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Telekomunikacijos
Fotonai vietoj elektronų

2002-09-13 | Laser 2001 - World of Photonics. Taip nuo šiol vadinsis jau 30 metų Miunchene vykstanti lazerių mugė. Tai visiškai atitinka realią situaciją, nes didžiausios lazerinės technikos vystymosi galimybės atsiras būtent tada, kai ji priartės prie elektronikos. Terminu „fotonika" apibūdinami visi pritaikymai, generuojant, apdorojant, saugant, stiprinant ar perduodant optinius signalus. Šiuo atveju apibrėžimas vienas su vienu atitinka elektronikos definicijos skirtumą, kai vietoj elektronų naudojami fotonai. Bet fotonikos termino išskyrimas nereiškia, kad pramoniniai lazerinės technologijos pritaikymai nustumiami šešėlin. Šviesa yra universalus įrankis, todėl jos pritaikymo sritys aprėpia viską - nuo kompaktinių plokštelių grotuvų ir skenerių iki lazerinių gręžimo ir pjovimo staklių. Tarp jų rasime daugybę pritaikymų matavimo technikoje, medicinoje ar mene.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šviesa sujungia

2002-09-13 | Optinės jungtys, pagamintos silicio CMOS lustų pagrindu, greitai įveiks elektrinių jungčių galimybių ribas. Apie šių jungčių perspektyvas žurnale „SPIE's Magazine" svarsto Standfordo universiteto profesorius Davidas A. B. Milleris. D. A. B. Milleris anksčiau yra dirbęs Bello laboratorijoje, kur kartu su bendradarbiais atrado kvantinio ribojimo sąlygotą Starko efektą ir sukūrė pirmuosius šviesos moduliatorius su puslaidininkinių kvantinių duobių dariniais. Dabar beveik visi tolimieji ryšiai remiasi optika, o visiškai optinės technologijos užkariauja vis didesnę rinkos dalį ir artimojo nuotolio tinkluose. Ateities vietinių tinklų technologijoje, pavyzdžiui, 10 Gb Ethernete optika turėtų būti naudojama labai plačiai. Be to, duomenų perdavimo optinių jungčių jau dabar yra didelių elektroninių sistemų viduje, ypač jungiant įrangos blokus prie įvairių periferijos blokų, pavyzdžiui, atminties.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Japonija artėja prie 40 Gb/s

2002-09-13 | Japonijos elektronikos kompanijos, reaguodamos į rinkos poreikius, sparčiai artėja prie 40 Gb/s spartos komponentų ir perdavimo sistemų sukūrimo. „Netolimoje ateityje, kai pavyks suderinti 40 Gb/s ir 80 bangos ilgių optinio ryšio sistemas, visiems Japonijos namuose esantiems telefonams prijungti pakaks vos vienos skaidulos", - teigia Shinzo Suzaki iš Tokijuje įsikūrusios kompanijos Fujikura. Fujikura - viena iš daugelio japonų kompanijų, kuriančių šią technologiją. Svarbiausi dalykai 40 Gb/s sistemoms yra chromatinės dispersijos ir poliarizacijos modų dispersijos valdymas", - sako Suzaki. - „Todėl kurdami savo gaminius šiems klausimams mes skiriame daugiausia dėmesio."

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Judantys šviesos perjungikliai

2002-09-13 | Šiomis dienomis galima rasti daugybę mikroelektromechaninių sistemų (MEMS) taikymo optiniams tinklams skirtuose perjungikliuose pavyzdžių. Tarp tokiems prietaisams reikalingų savybių reiktų išskirti mažą sunaudojamą galią, didelę perjungimo spartą, didelį patikimumą, kompaktiškumą ir gamybos paprastumą. Bet kai kurias jų tam tikrose konstrukcijose yra labai sunku pasiekti. Floridos Optikos ir lazerių tyrimo ir studijų centro CREOL mokslininkai, kūrę kapiliarinį bangolaidinį perjungiklį (viršuje, kairėje) stengėsi, kad jis patenkintų kuo daugiau šių reikalavimų. 1"2 perjungiklis yra nesunkiai gaminamas ir jau buvo išbandytas perjunginėjant šviesą daugiau kaip 300 mln. kartų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Naujas interferometras matuos mažiausius judesius

2002-09-13 | Jurijus Ovčinikovas ir Timanas Pfau iš Štutgarto universiteto sukūrė naujovišką interferometrą, kuris senuosius metodus lenkia net 500 kartų ir leidžia matuoti pačius mažiausius judesius. Interferometrai ir šiaip jau yra labai jautrūs matavimo prietaisai, leidžiantys nustatyti koordinatės pasikeitimą šimtų nanometrų tikslumu - tai atitinka apie pusę naudojamos šviesos bangos ilgio. Paprastai tam reikia dviejų koherentiškų lazerio pluoštelių, sudedamų ekrane arba fotodetektoriaus paviršiuje. Vienas pluoštelis visada nueina tą patį kelią, o kito, matuojamojo pluoštelio kelias kinta. Ekrane dėl to atsiranda interferencinis vaizdas, kuris leidžia išmatuoti atstumą arba judesį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

NAS – alternatyvi duomenų saugojimo schema

2001-03-18 | Dideliais greičiais auga duomenų kiekis, kuris saugomas vietiniame tinkle. Staigus Interneto vystymasis dar labiau spartina šį procesą. Pranešimų siuntimas administratoriams, apie būtinybę ištrinti senus failus, problemos neišsprendžia. Ką daryti tokiu atveju? Egzistuoja keletas klasikinių būdų, kurie leidžia padidinti posistemėje saugomų duomenų kiekį: papildomų kietų diskų įdėjimas, naujo serverio pirkimas arba juostinių ir magnetooptinių įrenginių naudojimas informacijai archyvuoti. Tačiau yra ir kitas, santykinai naujas duomenų saugojimo sistemos organizavimo principas – perėjimas prie NAS serverio (Netark-Attached Storage).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nauji modemų standartai: vizijos ir realybė

2001-03-18 | Gavęs eilinį spaudos kiekį, matau – išleisti nauji modemų standartai V.92 ir V.44. Ir iš karto, tikriausiai, iškyla klausimai. Ar pateisins jie, kaip buvo žadėta, plačiajuostį ryšį už komutuojamo ryšio kainą mums, tikriesiems vartotojams? Ar bus pasiruošę IPT serveriai juos priimti, jei taip, tai kada tai įvyks? Po konsultacijų su eile specialistų iš tinklo standartų ir naujų technologijų srities, vaizdas daugiau ar mažiau pasidarė prašviesėjo – pasidarė aišku, ko iš tikro galima tikėtis iš šitų standartų, o kas yra tiesiog reklama. V.44 standartas. Šis standartas pasižymi efektyvesniu duomenų suspaudimu. Jis pakeis V.42 protokolą, orientuotą daugiausiai į ASCII tekstą. Specialistų nuomone, naudojant standartinius saitus, tokius kaip amazon.com, protokolas V.44 pralaidumą maždaug du kartus. Web puslapiuose galima išlošti dar daugiau greičio. Čia, kaip pažymi Cisco Systems, efektyvus greitis naršant, viršija 100 kbitų/s kliento kryptimi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!