LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Telekomunikacijos
Duomenų perdavimas radijo ryšiu

2003-05-08 | Interneto vystymosi laikais tinklo technologijos leidžia prisijungti prie informacinio kompiuterių pasaulio, kuris gali rastis netikėčiausiose vietose. Viena iš tokių galimybių leidžia tinklai, kurie naudoja radijo ryšį, arba, radijo tinklai.
Radijo tinklai perduoda duomenis tais atvejais, kai organizuoti optinio kabelio ar kokio kito kabelio fiziškai neįmanoma, ar turimi ryšio kabeliai nepatenkina vartotojų dėl informacijos greičio perdavimo, arba, jų manymų, yra ekonomiškai netenkinami. Kompiuterinius tinklus galima padalinti į tris lygius - tai globaliniai ir nacionaliniai tinklai WAN (Wide Area Network), regioniniai miesto arba rajono (Metropolitan Area Network) ir įmones lokaliniai tinklai LAN (Lokal Area Network).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

OS 10 BaseRadioLINK: automatinis tinklo valdymas

2003-05-08 | Programinės aparatūros pagrindą lokalių radijo tinklų firmos RadioLAN, pavadintą RadioLAN/10, sudaro specialiai sukurta tinklinė operacinė sistema 10BaseRadioLINK. Ši operacinė sistema vykdo tryjų pagrindinių tinklo funkcijų valdymą: kontrolės ir valdymo, dinaminio masterio, dinamines retransliacijos. Valdymo ir kontroles funkcijos. Operacinę sistemą valdo dinamiškai reguliuoja ir nustato kiekvieno iš lokalinio radijo tinklo mazgų. Tuo pačių automatiškai nusistato reikiamas pastoviam bendradarbiavimui lygis išėjimo galingumo ir jautrumui. Dinamiškai vyksta adaptavimas, kai keičiasi lokalinio tinklo sudėtis arba kai keičiasi radijo mazgai, įeinantis į tinklo sudėtį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

HIPERLAN: lokaliniai radijo tinklai

2003-05-08 | Standartas Hiperlan apsprendžia funkcionavimą sutinkamai su dviems atvirų sistemų tarpusavio modelio veikimo lygiais (Open System Interconnection OSI ). Pirmas lygis – fizinis (Physical Layer), antras kanalinis (Data Link Layer). Pirmo lygio standarto Hiperlan funkcijos yra apriboti lygio srities pasiekimo (MAC-adresavimas). Tai reiškia kad bazinius Hiperlan reikalavimus sudaro loginio jungimo valdymo (Logical Link Control) kanalinio lygio OSI polygio, dirbantis aukščiau Hiperlan MAC.
Fiziniame lygyje standartas Hiperlan turi galimybę funkcionuoti dviejuose diapazonuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bay networks kabeliniai modemai

2003-05-08 | Daugiausiai susidomėjimo paskutiniu metu kabelinių modemų srityje kelia firmos LANcity kabeliniai modemai. Kompanijos Bay Networks padalinys LANcity gamina pilną įrengimų liniją, kuri naudojama kabelinėje televizijoje tinklo išplėtimui iš vieno miesto galo į kitą. Remiantis atvirais maršrutais ir architektūros maštabavimu, LANcity gaminių serija leidžia klientams gauti greito duomenų perdavimo galimybę. Šis gaminys atveria galimybę teikti klientui pilną paslaugų spektrą miesto ribose. Klientas laimi, informacijos apsikeitimo greitis didesnis negu palaiko telefono modemas. Tuo tarpu stebėtinai išaugo interaktyvios galimybės. Informacijos pakrovimas dideliais grafikos kiekiais ir stambiais duomenų failais perduodamas kabelinės televizijos kabeliais 10 Mb/s greičiu, atstumais didesniais negu 300 km be trikdžių televizijos signalui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip dirba kabeliniai modemai?

2003-05-08 | Idėja naudoti esamus ryšio linijos duomenų signalų perdavimus ne nauja. Būtent taip dirba paprastas modemas, kuris perduoda informaciją telefono linijos pagalbą. Bet tokio ryšio galimybės ribotos, ir tai priverčia Internet tiekėjus ieškoti naujų kelių į vartotojo namus. Jei, paskaičiuoti kiek kabelių yra kiekviename bute, tai galima pastebėti, kad jų paprastai yra trys: elektros (220V), telefono ir televizoriaus. Elektros tinklą sudėtinga vartoti. Telefono linijos galimybės pilnai išnaudotos. Lieka televizijos kabelis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išsidėsto kabelinis tinklas?

2003-05-08 | Kabeliniai modemai išsidėsto tarp kabelinio tinklo ir kompiuterio, vykdydami skirtingų įrenginių funkcijas: modemo, telestoties, informacijos šifratoriaus - dešifratoriaus, tilto, maršrutizatoriaus, tinklo adapterio, SNMP - agento ir net Ethernet koncentratoriaus. Nors toks įrenginys vis tiek lieka modemu, nes visų pirma jis moduliuoja ir demoduliuoja signalus.
Paprastai informacijos gavimas ir siuntimas kabelinio modemo pagalba vykdomas skirtingais būdais. Siunčiant informaciją nuo stoties į kabelinį modemą (downstream) skaičių duomenys moduliuojami standartiniu televizijos signalo dažniu (6 Mhz), ant kurio užsideda nešantysis dažnis (nuo 42 iki 750 Mhz).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabelinių modemų problemos

2003-05-08 | Prieš įrengiant bet kokia naują technologiją, reikia išspręsti eilę esamų problemų, kurios gali būti ne tik techninės, bet ir ekonominės arba organizacinės. Tas pats yra ir su kabeliniais modemais. Čia iškyla sekančios problemos: Tinklo valdymas. Provaideris turi pastoviai kontroliuoti kabelinį tinklą ir jį teisingai valdyti. Technines problemos. Kabelinių modemų firmų gamintojams reikės sukurti patikimą architektūrą, teikiančią skirtingų kabelinių tinklų provaiderių suderinamumą, suderinti signalų priėmimo standartus pagal juos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Architektūros pasirinkimas

2003-05-08 | Duomenų persiuntimas kabeliniais tinklais gali būti vykdomas skirtingais kanalais. Kaip jau buvo pasakyta, yra du variantai kabelinio modemo pajungimui - simetrinis ir nesimetrinis kabelinių sistemų pajungimas. Simetrinė architektūra turi eilę trūkumų, ribojančios jos vartojimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kabelinių modemų privalumai

2003-05-08 | Interaktyvių paslaugų populiarumas Interneto tinkle sparčiai auga. 1994 m. Internetu naudojosi 30 mln. žmonių, 1995 m. pabaigoje jų jau buvo 100 mln., o 1998m. pagal prognozes buvo 300 mln. Visiems šiems vartotojams parūpinti pilnavertį Internet priėjimą reikalingas spartus duomenų perdavimas. Būtent tokia priemonė yra kabelinis modemas, todėl ši technologija turi nuostabią perspektyvą, juk ja galima naudotis aukštos spartos Internet'o priėjimu iš namų, mokyklos arba ofiso.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vietinis kabelinio Interneto tinklas

2003-05-08 | Kabelinių modemų technologija - tai nauja technologija greitam prisijungimui prie pasaulinio tinklo, naudojant kabelinės televizijos tinklus. Šiandien šita technologija daugiausiai taikoma JAV, bet kabelinių televizijų, kurios naudoja šitą duomenų perdavimo technologiją, jau yra ir Rytų, bei Vakarų Europoje. Per vieną modemą, per koncentratorius galima pajungti iki 16 kompiuterių – tai labai patogu nedidelėms įstaigoms, per vieną modemą gauti galimybę naudotis Interneto paslaugomis visuose kompiuteriuose. Kiekvienam kompiuteriui skiriamas savo vidinis IP adresas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!