LT   EN   RU  
2020 m. lapkričio 25 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vaiduokliai
Prekybos centrą pamėgo vaiduoklis

2005-07-28 | Biržų senamiestyje šalia autobusų stoties įsikūrusio prekybos centro "Norfa" darbuotojus kausto bauginanti nežinia. Žmonės nerimaudami svarsto, kas toji paslaptinga būtybė, naktimis kaip šešėlis išnyranti parduotuvės patalpose. "Kas šiandien girdėti, nieko baisaus vaiduoklis neiškrėtė?" – tokiais ir panašiais klausimais vienas kitą pasitinka rytais į darbą atskubėję darbuotojai. Pirmą kartą paslaptinga šmėkla parduotuvėje pasirodė liepos 20-osios naktį. Ryte atėjęs į darbą saugos tarnybos darbuotojas Žydrūnas Karoblius peržiūrinėjo naktį kamerų nufilmuotą medžiagą. Paaiškėjo, kad 3.52 val. pagalbinėse patalpose, šalia rampos – pakylos, kuria į parduotuvę pristatomos prekės, buvo įsijungusi į judesius reaguojanti filmavimo kamera. Žiūrėdamas vaizdajuostę apsaugininkas pamatė kažkokią judančią dėmę. Geriau įsižiūrėjęs nustėro – buvo aiškiai matyti žmogaus siluetas kraupiu tarsi giltinės veidu. Vaiduoklis, kiek pastovėjęs prie vienų durų, staiga šoko prie kitų ir dingo. Visas šis veiksmas truko kelias sekundes. Priblokštas tokio keisto vaizdo Ž.Karoblius pasikvietė filmuotą medžiagą peržiūrėti savo kolegą, o vėliau ir parduotuvės direktorę Reginą Palubinskienę bei dar kelis darbuotojus. Niekam nekilo abejonių, kad vaizdajuostėje užfiksuotas vaiduoklis. Nustatyti, kokios jis lyties, buvo neįmanoma, tačiau jo veide aiškiai matėsi įsirėžęs siaubas, pražiota burna.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sąžinės galia

2005-06-07 | Vakaras. Temsta. Saulė paskutinį kartą užliejo žemę auksine šviesa. Petras jau ruošėsi įeiti į trobą, bet nusprendė dar truputį prisėsti ant slenksčio ir pasigėrėti tuo puikiu vaizdu. Jis ištiesė pavargusias kojas ir apsidairė. “Tai vis mano laukai, mano žemė aplinkui. Aš ją įdirbau savo kruvinu prakaitu ir tikiuosi, ji man tuoj atsilygins”, — pagalvojo, rūpestingu šeimininko žvilgsniu apžvelgdamas savo valdas. “Bet kas gi čia!” — vos ne balsu sušuko jis. Giedrame danguje nebuvo nė dėmelės, o staiga tiesiog virš galvos iš kažkur atsirado didžiuliai juodi debesys, grasinantys tuoj pat prapliupti baisiu lietumi. Tačiau lietaus vis nebuvo. Pasidarė tamsu kaip maiše, tik keisti žaibai blykčiojo be perstojo iš debesies. Pasigirdo kurtinantis griaudimas. Ūžė vėjas. Atrodė, kad žemė susimašys su dangumi. Petras tokios audros dar niekada nematė. “Gal tai pasaulio pabaiga? Bet ne, tada būtų dar baisiau. Ko gi aš čia stoviu? Keista, atrodo, kad niekas to nepastebi. Šviesos nedega, nė vieno žmogaus aplinkui. Čia kažkas ne taip!... — kaip pelės skęstančiame laive karštligiškai knibždėjo jo galvoje mintys ir graužė ką tik ten viešpatavusią ramybę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didžioji Britanija: vaiduokliai ūke

2005-04-15 | Kaip žinia, Didžioji Britanija puoselėja savo tradicijas, saugo gimtąją istoriją ir... myli savo vaiduoklius. O jų, kaip liudija tradicijos, ūkanotajame Albione apstu. Galbūt dėl to, kad jis ūkanotas. Apie angliškąją vaiduoklių medžioklę pasakoja mokslų daktaras Polas Li. Ponas Li, branduolio fizikos specialistas, dirbantis aerokosminės pramonės srityje, savo laisvalaikį leidžia tirdamas vaiduoklių fenomeną. – Kaip Jūs manote, kodėl būtent Anglija atkakliai pretenduoja tapti pačia vaiduokliškiausia šalimi pasaulyje? – Manau, kad vaiduoklių kiekis priklauso nuo to, kaip tai priima tam tikra tauta. Britų vaiduokliai – tai kultūros dalis. Jie mūsų šalyje buvo visais laikais. Pagal savo prigimtį anglai linkę į mistiką. Be to, dėl mūsų konservatyvumo ir „kabinimosi“ į praeitį visa, ko nesuprantame, mes labiau linkę priskirti prie vadinamųjų paranormalių reiškinių, nei aiškintis, kas iš tiesų vyksta. – O kas apskritai yra vaiduokliai? – Šia tema daug ginčijamasi. Kai kurie mano, kad tai mirusių žmonių sielos, tačiau kaip tuomet paaiškinti negyvų daiktų šmėklas? Mano nuomone, mes ne vieni mūsų planetoje ir šalia mūsų pasaulio egzistuoja ir kiti. Šie pasauliai tam tikru momentu susikryžiuoja ir tada „atsiranda“ žmonės, net ištisos scenos iš praeities.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Karas su šmėklomis – pralaimėtas

2005-02-09 | Panevėžiečiai šiomis dienomis veltui beldžiasi į vaiduoklių siautėjimais visoje Lietuvoje išgarsėjusio restorano "Malūnas X" duris. Jau kuris laikas restorano patalpose Ramygalos gatvėje nebedega šviesos, nebesklinda gaminamų valgių kvapas ir visas senojo vėjo malūno pastatas, tarsi pateisindamas šmėklų buveinės vardą, alsuoja akmeniniu šalčiu. Restorano "Malūnas X" savininkai neatlaikė kovos su vaiduokliais. Prieš pat Naujuosius metus jie iš šių patalpų išsikraustė. Pasak vieno iš restorano savininkų, nenorėjusio pasakyti savo pavardės, pastaruoju metu vaiduoklių siautėjimas buvo ypač suintensyvėjęs. Dėl tos priežasties darbuotojams visiškai pakriko nervai. Šeimininkai nebegalėjo rasti naujų žmonių, norinčių dirbti malūne, kuriame vyksta antgamtiniai dalykai. Restorane dirbusios virėjos, barmenės ir padavėjos ypač supanikavo po to, kai savininkai išsikvietė žinomą bioenergetiką Vladimirą Azanovą, pagarsėjusį sugebėjimais gaudyti dvasias, ir iš jo išgirdo šmėklų dažno pasirodymo priežastį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Mano gyvenimo vaiduokliai

2005-02-07 | Visada pykau ant trilerių merginų, kurioms prireikia stiklainiuko uogienės rūsyje kaip tik tada, kai ten tūno maniakas. Ir ant plevėsų kompanijos, kuriems vidurnaktį sugenda automobilis, todėl jie įsibrauna į apleistą vaiduoklišką dvarą, o ten juos suvalgo. Ko norėjo, tą ir gavo. Kartais įsiutusi kino teatre nevalingai sušunku: “Kvaile, kur eini!” Į mane visi keistai sužiūra. Manau, net jei lemiamą akimirką įšokčiau į kadrą ir vos gaudydama kvapą suvapėčiau: “Nieku gyvu neik į rūsį — ten tupi žmogžudys”, herojė ramiai atšautų, kad jai uogienė svarbiau už gyvybę. Baisiausia, jog ir mes gyvenime panašiai elgiamės. Nors mums gera linkintieji įspėja, saugo ir gąsdina, jų nepaisydami pasielgiame savaip, o tai reiškia — toli gražu ne protingiausiai. Gąsdinti mus ima nuo vaikystės: “Nerėk, nes tave paims teta”; “Nelipk, nes nukrisi ir nusilauši kojytę”; “Šiltai apsirenk, nes susirgsi ir numirsi”; “Mokykis, nes eisi šluoti gatvių”. Mus šiurpino visos pasakos, sudėtos iš penktųjų puslapių siužetų: vištytė išmušta akyte, dalgiais užkapoti žalčiai, iš balutės atsigėręs ir oželiu virtęs brolis, Brisiaus galas, Mumu likimas, raganos, kepančios vaikus krosnyje ir, atvirkščiai, pačios iškeptos. Negana to, mes gąsdinome vienas kitą žaliąja ranka, Fantomasu, skeletu spintoje ir baubais palovyje. Prisimenate istorijas iš pionierių stovyklos miegamųjų?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Biržuose šalia autobusų stoties esančioje parduotuvėje "Norfa" naktimis klaidžioja vaiduoklis

2005-02-07 | Liepos 20 d. rytą apsaugos darbuotojas Žydrūnas Karoblius peržiūrinėjo naktį filmuotą medžiagą, nes naktį buvo įsijungusi į judesius reaguojanti kamera, bet signalizacija nesuveikė. Joje jis pamatė kažkokią judančią dėmę. Geriau įsižiūrėjęs nustėro – buvo regimi žmogaus kontūrai, akys, nosis, burna. Vaiduoklis, kiek pastovėjęs prie vienų durų, staiga nusklendė prie kitų ir dingo. Viskas truko kelias sekundes, Tai nutiko 3 val. 52 min. Kolega matė tą patį, kaip ir parduotuvės direktorė Regina Palubinskienė. Ir kiti parduotuvės darbuotojai matė vaiduoklį, kurio veide buvo įsirėžęs kažkoks siaubas. Po savaitės, liepos 26 d. kamera vėl užfiksavo keistą vaizdą. Buvo matyti panašus siluetas bei kelis kartus sujudanti tarsi ranka ar skvernas. Vėl nesuveikė jautri signalizacija, kuri yra suveikusi praropojus vorui. Netikima, kad kamera būtų sugedus. Darbdaviai uždraudė darbuotojams komentuoti, ką jie matė. Direktorė sako, kad kunigo į parduotuvę nekviesianti. O kalbama, kad statybininkai, remontavę tą parduotuvę, buvo radę nemažai kaulų. Gali būti, kad toje vietoje buvo ne tik žydų, bet ir 2 pas. karo palaidojimų – karo metu visas kvartalas sudegė. Beje, parduotuvė yra buvusio žydų kvartalo vietoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gintaras Beresnevičius "Rūkas"

2005-02-05 | Rūkas beveik taip pat gražu kaip ir perkūnija. Tiesa, niekas to nepabrėžia. Nes rūkas, nors ir baisus, artimesnis žmogui nei griaudėjantis žaibo kirtis iš viršaus, kuris indoeuropiečių pasaulyje tapo Dievo apsireiškimo vieta, niekur neišnykusia, nepaisant vandens malūno, Benjamino Franklino ir Prancūzų revoliucijos. Vis vien perkūnija yra baisesnė negu rūkas, nors Dievą galima padėti į rūką, ir jis ten talpinamas mistikų ir regėtojų; perkūnija yra tiesesnė. Ji byloja – esi niekas, bet Dievas yra labai. Martynas Liuteris savo pirmąjį, lemiamą, išgyvenimą patyrė vienas laukuose audros metu, išgirdęs virš galvos jį coliu aplenkusį žaibo kirtį ir grumėjimą virš galvos, patyręs tremendumus ir šventybes ir Jahvę, jis patyrė lygiai tą patį, ką bet koks indogermanas buvo sukaupęs savo sielos viduryje – griausmui pagarbą, meilę ir siaubą. Kritęs kniūpsčias, Liuteris, griaudinčio žaibo sukrėstas, persimainė ir davė įžadus įstoti į vienuolyną, į tą patį augustinų ordiną, iš kurio vidaus jis vėliau perskėlė Bažnyčią. Jis elgėsi lygiai kaip arijas Indostane, krisdamas nuo Indros žaibų didybės, kaip europiečių protėviai jautėsi tūkstantmečiais gyvendami aplink Araratą, apvainikuotą audros debesimis ir žaibų smūgiais ištisus mėnesius, Jahvė buvo tik šifras, pridengęs Indrą, Perkūną ar Torą, tai buvo Griausmo dievas danguje. Bet juk ir Jahvė buvo kadaise griausmo dievas ir valdovas. Tad nieko čia keista. Bet rūkas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Vaiduokliai

2005-02-01 | Vaiduokliai, tai nera nepaaiskinamas dalykas, tiesog dabar dar sunku tai paaiskinti. Juk kazkada zmones netikejo kad Zeme apvali. Nenoredamas nukrypti i sali papasakosiu keleta istoriju (didzioji dauguma tu istoriju yra is knygu). Tikiuosi jums jos patiks. Pirmiausia noreciau jus supazindinti su vaiduokliu rusimis. Vaduokliai buna įvairūs, vieni pavojingiausių yra poltergeistai- šėlstantys ir įtūžę vaiduokliai. Vaiduoklių būna ir tokių, kurie tiesiog klaidžioja, nes nesupranta, kad jie jau mirę. Bet pasitaiko ir kerštingų vaiduoklių, kurie grįžta atkeršyti savo žudikams. Kai kurie vaiduokliai vaidenasi, norėdami pasakyti, kas juos nužudė. Tokie vaiduokliai dažniausiai apsireiškia per sapnus. Tikriausiai taip buvo daug kam, kai susapnuoji kokį nors žmogų su tavim atsisveikinant, o po kiek laiko sužinai, kad jis ką tik mirė. Bet kartais nebūna paaiškinimų, kodėl miręs žmogus vaidenasi, jeigu jo niekas nenužudė ir su jo mirtim visi susitaikė. Štai viena istorija (jeigu kam įdomu ji iš knygos "mirties paslaptys"). Važiavęs iš turgaus ir pakliuvęs netyčia į partizanų ir sribų susišaudymą, valstietis buvo nušautas paklydelės kulkos. Arklys pats parvežė į namus vežime gulintį negyvą šeimininką. Po laidotuvių praėjus vos kelioms dienoms, namiškiai ėmė girdėti keistus garsus: lėtus žingsnius, atrodo, tokius pažystamus, girdėtus, varstomų durų girgždėjimą, kopečių, pastatytų priemenėje, braškėjimą. Girdėjo ir tomis kopėčiomis kažką lipant, ant aukšto vaikščiojant, tvarto ir kluono duris darinėjant.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prasiskolinusius "malūnininkus" gelbsti vaiduokliai

2005-01-08 | Panevėžyje, viename iš Ramygalos gatvėje išlikusių vėjinių malūnų, apsigyveno vaiduokliai. Šią žinią per žinias visiškai rimtai pranešė viena šalies televizija, vaiduoklių išdaigas aprašė "Lietuvos rytas", rašo „Respublika“. Vaiduokliai anksčiau ramiame malūne esą taip įsisiautėjo, jog iš vietos pajudina virtuvėje stovintį sunkų židinį, laido nuo karnizų atitrūkusias detales, atidarinėja pastogės langelį. Dėl šių nelabųjų po stalu neva atsiduria taurės, o padavėjos ir barmenės vienos bijo net į tualetą eiti. Lakesnės vaizduotės restorano darbuotojams dar labiau pasisekė, jie net matė vyro ir moters vėles. Restorano darbuotojai viešai kalba, kad dvasios malūne ėmė siautėti, kai jame atsirado striptizo klubas. Kad būtų įtikimiau, per žinias buvo paskelbta, esą ankstesnieji malūno savininkai gyvenimą baigė tragiškai. Dvasių persekiojami "malūnininkai" išbandė visas pagalbos priemones. Prašė, kad malūną pašventintų kunigas, tik bėda, kad vyskupas jam to daryti neleido. Vakar po pietų restoranas buvo uždarytas, nors turėjo dirbti. Tačiau pamatę reportažą per televiziją ne visi panevėžiečiai prarado sveiką nuovoką. Verslininkai restorano savininkams galėjo tik pavydėti stulbinančios reklamos, per televiziją parodytos geriausiu laiku.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

vaiduokliai ir striptizas

2005-01-07 | Panevėžyje sename malūne įsikūrusio restorano ir striptizo klubo savininkai tikina, kad jiems ramybės neduoda vaiduokliai. Verslininkai kvietėsi kunigus, tačiau bažnyčia padėti atsisako ir siūlo keisti veiklą, praneša TV3 "Žinios".(lnk)

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!