LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vaiko gimtadienio šventė
Vaikų šventė: su kuo švęsti gimtadienį?

2010-10-26 | Mąstydama apie artėjančią šventę, kiekviena šeima aptaria, ką kviesti į gimtadienį. Tarybiniais metais niekas per daug nekreipė į vaikus dėmesio, susirinkdavo giminės, draugai ar bendradarbiai ir visas šventes švęsdavo beveik vienodai. Šeimininkė suruošdavo gausias vaišes, prie stalo bendraudavo apie šį bei tą, keldavo tostus, kol svečiai išsiskirstydavo, o vaikai žaisdavo kitame kambaryje. Keičiantis laikmečiui keičiasi ir tradicijos. Giminės susirenka nebe taip jau dažnai, trūksta ir lėšų pobūviams. Artimai nebebendrauja bendradarbiai, nes dažnai keičiant darbo vietą, neliko ir motyvacijos užmegzti artimus ryšius. Tačiau vaikams teko išskirtinis dėmesys - šeimos švenčia su vaikais ir tai yra geroji pusė šioje laikų kaitoje. Kalbant apie pasisvečiavimą, išskyriau keletą pagrindinių tipų, su kuo įprastai švenčiame vaikų šventes. Pirmasis - tai senasis būdas su seneliais ir giminėmis. Susikūrus naujai šeimai, tradicijos gimsta ne taip greitai, todėl iš inercijos šventes švenčiame su savo tėvų šeimomis ar kitais giminaičiais. Tai tie žmonės, kurie labiausiai džiaugiasi ir domisi Jūsų atžala, dosniai dalina dovanas bei nori dalyvauti Jūsų šeimos gyvenime. Taip švęsti pirmąjį gimtadienį būtų geriausia, nes su seneliais vaikas jaučiasi saugus, o bendraamžiais kol kas dar labai nesidomi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tėvai vaiko gimtadienio šventei išleidžia nuo 0 iki 600 Lt

2010-09-19 | Kur surengti vaiko gimtadienį? Iš tėvų diskusijų kartais susidaro įspūdis, kad prašmatni šventė, kad ir už paskutinius pinigus, yra mirties ir gyvybės klausimas. Juolab kad vaikai tampa vis reiklesni. Vieni užsimano su draugais papramogauti nuotykių parke, kiti – pajodinėti arkliais, treti – pasipliuškenti vandens parke. Anot kalbintos mamos, vaikų „apetitas“ kyla todėl, kad nyksta pačios šventės suvokimas. Juk į kavinę šiandien galima nueiti kasdien, saldainiai ir kiti skanėstai – taip pat kasdienybė. Taigi nuobodulį prasklaidyti vis sunkiau. „Atsimenu, kaip laukiau savo 16-to gimtadienio. Atrodė, kad tą rytą net saulė šviečia ryškiau, su jauduliu svarsčiau, kaip pasipuošti, puoliau pjaustyti mišrainę, kuria ketinau draugus pavaišinti. Duktė savo 16-to gimtadienio net nešventė. Jau keletą metų tiek ji, tiek jos draugės neturi jokio poreikio švęsti. Nesu tikra, ar jos net dovanomis apsikeičia. Bandžiau jai siūlyti visokius variantus, išjudinti, tačiau panašu, kad šiandieniniam jaunimui gimtadienis prarado šventės išskirtinumą. Nebent jie nori susirinkę pašėlti. Tačiau paaugliškas išgertuves mėgsta juk ne visi“, - teigė vilnietė Asta. Anot jos, greičiausiai taip nutiko todėl, kad gyvenime nebeliko švenčių, nes švente gali tapti bet kuri diena. Juk bet kada galima nueiti į kavinę ir suvalgyti picą, bet kada galima nueiti į kiną ar susigalvoti kitą pramogą. Taigi šventė – joks stebuklas. Jaunosios kartos tėvai tokios prabangos neturėjo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pagrindinis laisvalaikio organizatorių “biznis” – vaikų gimtadieniai

2010-05-15 | Šiuo metu vaikai gali rinktis iš šimtų pasiūlymų, kaip švęsti savo gimtadienius. Gimtadienių organizatorių paslaugų kainos svyruoja nuo 10 iki 1000 Lt. Vaikų gimtadienių organizavimo rinka lūžta nuo pasiūlymų. Šiuo metu mažųjų gimtadienius skelbiasi organizuojančios šimtai įmonių ir įmonėlių bei privačių asmenų, dirbančių pagal patentus. Pramogų pasiūla neregėtai plati: nuo siautulingų vakarėlių laisvalaikio centre iki kūrybingų pasisėdėjimų loginių žaidimų salonuose. Antra vertus, nepaisant pasiūlymų gausos, vaikų gimtadienių organizatorių prašomos sumos tikrai nevaikiškos, o kartais net plėšikiškos. Šio rinkos segmento nepalietė jokia krizė. Jubiliato tėvams dešimt mažojo svečių atsieis nuo 200 iki 950 Lt. Bet į šią sumą dažniausiai neįeina nei vaišės, nei šventinė papuošimų atributika. Taigi, pridėjus išlaidas už maistą, vienkartinius indus, balionus, žvakutes, vėliavėles bei kitas smulkmenas, teks pakloti nuo 400 iki daugiau kaip 1 tūkst. Lt. Tad žvilgtelėkime, ką už tokias kainas siūlo vaikų pramogų organizatoriai. Į mažųjų gimtadienių organizavimo verslą metėsi paslaugų teikėjai iš įvairiausių sričių. Vaikų gimtadienių organizavimu užsiima jau ne tik profesionalūs aktoriai ir režisieriai, pedagogai ir muziejininkai, bet ir dailininkai, keramikai, vitražo specialistai, istorikai, konditeriai, sportininkai, fotografai ir net kariūnai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaiko gimtadienis – galvosūkis tėvams

2009-09-08 | Mažylio gimtadienis. Daugelis tėvų nė nenori pagalvoti apie iškilmes namuose – juk būrys vaikų viską apverstų aukštyn kojomis. Todėl tėvai atžaloms ieško pramogų už savo namų sienų. Galbūt vaikas svajoja pajodinėti tikru žirgu? Ar bent kelioms valandoms pavirsti kariu didvyriu, matytu filmuose? O gal išpūsti rekordinio dydžio muilo burbulą? „Nė vieno sūnaus gimtadienio nešventėme namuose. Visiems ieškojome kokios nors įdomios pramogos. Juk gimtadienyje dalyvauja ne tik mažyliai, bet ir jų tėvai, tad šventė turi patikti visiems“, – įsitikinusi aštuonerių metų sūnų Benediktą ir vienerių dukrelę Moniką auginanti vilnietė Donata Baniūnienė. Šiemet jos sūnus gimtadienį šventė Arklio muziejuje, kur senovinėje troboje tikroje krosnyje kepė duoną, o pernai jis kelioms valandoms tapo kareiviu. Pastaruoju metu norintiems surengti šventę vaikams rinktis tikrai yra iš ko. Prieš 5-6 metus buvo gerokai sunkiau. Renkantis paslaugą, verta paisyti tėvelių, anksčiau toje vietoje rengusių šventę, nuomonės. Kai pasiūlymų daug, galbūt kai kurie jų ir nėra patys geriausi ar per brangūs. „Pernai mums pasiūlė surengti indėnišką gimtadienį už 999 litus. Įdomu, bet per brangu“, – aiškino D.Baniūnienė. Paprastai netradicinis gimtadienis vaikui su 10-15 draugų atsieina 200-300 litų. Dažniausiai tėvams dar tenka pasirūpinti tortu ir užkandžiais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gimtadienis – vaiko svajonių diena

2007-07-04 | Šią dieną tėvai nori skirti vaikui kuo daugiau dėmesio ir meilės. Nori, kad šventė būti spalvinga, linksma ir neužmirštama. Tačiau kaip tai padaryti? Mažylis tikrai neprisimins pirmojo savo gimtadienio, be to, ir saldumynų nuo šventinio stalo jam dar negalima ragauti. Tačiau visa tai – ne pretekstas vaiko šventę paversti tėvų pasilinksminimu. Ankstyvame amžiuje vaikas pasaulį suvokia ne protu. Svarbiausia, ką tokio mažylis turi pajausti per pirmąjį savo gimtadienį – kad jis turi mylinčią šeimą. Svečiai. Kvieskite tik artimiausius giminaičius – triukšminga minia nuvargins iškilmių kaltininką. Jeigu atėjusieji pradeda sveikinti mamą ir tėtį, kuriems pirmieji kūdikio gyvenimo metai buvo sunkiausi, imkite iniciatyvą į savo rankas: gimtadienis mažylio, o ne jūsų. Kartais močiutėms reikia iš anksto paaiškinti, jog tą dieną dėmesio centre turi būti vaikas. Jei vaikas švenčia antrąjį ar trečiąjį gimtadienį, pakvieskite 2-3 metų jūsų mažylio bendraamžius kartu su jų tėvais – vaikai pažais, suaugusieji pasėdės prie stalo. Tačiau kompanijoje gimtadienyje neturėtų dalyvauti daugiau kaip trys vaikai, antraip jūsų namai gali virsti beprotnamiu. Jeigu tarp svečių bus vyresnių vaikų, žiūrėkite, kad jie neskriaustų mažesniųjų. Dovanos. Svečius sutikite su mažyliu ant rankų ir komentuokite: „Atėjo močiutė pasveikinti tavęs su gimtadieniu. Prieš metus tu išvydai pasaulį, atėjai į mūsų šeimą, ir mes labai laimingi. O dabar pažiūrėsime, kokią dovanėlę tau atnešė“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kad gimtadienis būtų smagus

2007-06-05 | Vaiko gimimo diena – viena svarbiausių šeimos švenčių. Kaip ją atšvęsti, kad ir vaikų norai būtų išpildyti, ir šventės idėja atitiktų tėvų galimybes? Jei fantazija kasmet vis senka, o šių metų šventei nieko naujo nesugalvojote – šis straipsnis kaip tik jums. Galbūt viena ar kita idėja jums bus nauja. Jei esate pasiryžę visą dieną būti linksmintojais-virėjais-padavėjais-tvarkytojais – tuomet šis šventės variantas jums. Tačiau nepamirškite, kad net ir patys ramiausi vaikai, susirinkę į kompaniją (daugiau nei 3) virsta triukšmadariais ir juos suvaldyti sunkiau. Vaikai už stalo ilgai nesėdės, todėl jums teks pasirūpinti, kad didžiąją gimtadienio dalį jie turėtų žaidimų – tiek ramių, tiek judresnių. „Stebuklinga virvutė“. Iš anksto dalyviams paruoškite smulkių siurprizų. Sukabinkite juos ant virvutės skirtingame aukštyje. Kiekvienas gimtadienio dalyvis užrištomis akimis turi nusikirpti žirklėmis sau dovanėlę (kiti vaikai gali sufleruoti į kurią pusę kirpti). Jei vaikai per maži kirpti žirklėmis, tegu pasigauna dovanėlę rankomis ir nutraukia ją. „Vieta prie stalo“. Neverskite vaikų susėsti tam tikra tvarka. Jiems tai atsibodo darželiuose ir mokyklose. Geriau nupirkite linksmų atvirukų kiekvienam svečiui. Gražiai perkirpkite kiekvieną į 2 dalis. Vieną dalį palikite koridoriuje ant staliuko, o kitą – ant lėkštelės ar kėdės. Atėjęs į gimtadienį vaikas turi išsirinkti koridoriuje esančią atviruko dalį, o įėjęs į kambarį, susirasti antrą jo pusę – tai ir bus jo vieta prie stalo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!