LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vaizdo sistemos
Didžiausios pasaulyje skiriamosios gebos monitorius

2002-09-13 | Armonke, JAV birželio 27 d. IBM pristatė naują T220 plokščią monitorių, kurio vaizdo skiriamoji geba 12 kartų didesnė už dabartinių monitorių. Tai yra aukščiausios skiriamosios gebos monitorius pasaulyje šiuo metu. Naujuosius monitorius numatoma taikyti tokiose srityse, kur reikia ypač aiškaus vaizdo: medicinoje, spaudoje, grafiniame dizaine, bankininkystėje, meterologijoje ir tt. "Šis monitorius leis matyti ypač didelės skiriamosios gebos kompiuterinius vaizdus, kuriuos anksčiau buvo įmanoma išgauti tik aukščiausios kokybės spaudoje" – sako Saulius Šagamogas, "IBM Lietuva" verslo partnerių vadybininkas. Naujausią technologiją IBM vėliau perkels į nešiojamuosius, stalinius ar kišeninius kompiuterius bei kitą kompiuterinę techniką. Tai sudarys galimybes matyti skaitmenines nuotraukas ar žiūrėti video visiškai kitaip, t.y. žymiai ryškiau.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Elektroninis popierius

2002-09-13 | Skaitmeninis "popierius", kuriame bus galima rodyti besikeičiančius tekstus ir grafiką, idealiai apjungs geriausias tradicinių spaudinių ir vaizdo ekranų savybes. Kompanijos lenktyniauja tarpusavyje, kas pirmiau įgyvendins šią užduotį, vystydamos dvi konkuruojančias technologijas. Jis leidžia pasiekti puikią skyrą ir didelį kontrastą, jį galima skaityti iš didelio kampų diapazono, vaizdams saugoti nesunaudojama jokia išorinio šaltinio galia, sveria mažai, kainuoja dar mažiau ir, skirtingai nei dabartiniai kompiuterių ekranai, yra (tiesiogine ir perkeltine prasme) lankstus. Nieko keisto, jog tradicinis įrašas rašalu ant popieriaus lapo vis klesti ir skaitmeniniame pasaulyje, kuris turėjo išstumti popierių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Japonijoje sukurtas 0,2 milimetro storio monitorius

2002-09-13 | Elektrotechnikos korporacija "Pioneer" (Japonija) sukonstravo 0,2 milimetro storio monitorių, ir tai leis savininkui visuomet su savimi turėti televizorių arba, pavyzdžiui, kompiuterį. Naujovei sukurti buvo panaudota vadinamųjų organinių elektroliuminescencinių ekranų technologija. Ekspertai prognozuoja, jog aukštos vaizdo kokybės dėka šie ekranai ateityje išstums iš rinkos skystųjų kristalų ekranus ir elektroninius vamzdžius. Organinis monitorius pasižymi išskirtinu vaizdo ryškumu ir tikslumu net kai ant ekrano krenta saulės spinduliai. Antrasis jo privalumas yra tai, kad monitorius yra plonas, kaip popieriaus lapas, be to, jis yra ir lankstus, todėl, net jei monitorius yra priklijuojamas prie rankovės ar kelnių, jis nelūžta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Greitai kompiuterio ekrane matysime trimatį vaizdą

2002-09-13 | Ar kada nors susimąstėte, kaip patogu būtų, jei kompiuterio monitorius rodytų ne dvimatį, o trimatį vaizdą? Turint tokį monitorių, ypač malonu būtų žaisti žaidimus, pavyzdžiui, tokius, kaip Quake. Manote, tokie monitoriai - fantastika? Jau nebe - po pusės metų kiekviena pasiturinti firma panašų monitorių galės įsigyti iš Dimensional Media Associates kompanijos. Monitorius, sudarytas iš sudėtingos linzių bei parabolinių veidrodžiu sistemos, sukuria dvyliką erdvėje pakibusių vaizdo sluoksnių. Žmogus dalį vaizdo mato monitoriaus viduje, dalį - išorėje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!