LT   EN   RU  
2021 m. sausio 17 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vestuvės
Absurdiškiausių vestuvinių papročių dešimtukas

2008-07-22 | Vestuvių pramonė sau į kišenę susišluoja tūkstančius jaunavedžių litų. Vidutinė vestuvių puotos kaina (neskaičiuojant medaus mėnesio ar vestuvinių žiedų) Lietuvoje svyruoja nuo 10 000 iki 20 000 litų ir daugiau. Akivaizdu, kad dėl šventės reikia kažką aukoti. Kodėl viskas tiek kainuoja? Didelę protu nesuvokiamų išlaidų dalį sudaro absurdiški vestuvių pramoninkų peršami papročiai, iš kurių naudos tiek pat kiek iš ožio pieno. Nepaisant vestuvių planuotojų nuomonės, egzistuoja nemažai kvailų ir beprasmiškų tradicijų. Kai kurios iš jų yra senesnės ir patikrintos laiko, kai kurios padvelkė su ne tokiais senais vėjais iš vakarų, tačiau visos jos yra vienodai absurdiškos. Tam ypač pritartų vaikinai. Ar nujaučiate, apie ką eina kalba? Jei ne, „Askmen“ absurdiškiausių vestuvinių papročių dešimtukas padės pažvelgti į vestuvių puotą iš šiek tiek ironiškos pusės. Ryžiai ir konfeti yra du populiariausi birūs produktai, kurie vestuvių dieną neribotais kiekiais skraido virš jaunavedžių galvos, o paskui būna lengvabūdiškai paliekami maišytis po svečių kojomis. Tačiau ar jie tikrai tinka oficialiam renginiui? Ar jauniesiems tikrai norisi būti apmėtytiems maistu ir likusią vakaro dalį vaikščioti apsikarsčius kvailais popierėliais? Bernvakaris yra dar viena kvaila tradicija, sunkiai randanti sau vietą praktiškumo skalėje. Kuris žmogus norėtų dieną prieš savo sutuoktuves nusigerti iki žemės graibymo ir lemtingą savo gyvenimo posūkį prisiminti lyg per rūką?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bernvakaris

2008-07-01 | Taigi norint surengti tikrą bernvakarį, reikia pranešti draugams apie greit įvyksiančias vestuves. Bernvakaris tiesiog privalo būti nevaržomas renginys. Kitaip tai nebus bernvakaris - viskas, kas tik norit: konferencija, puotos šėlsmas, geriausių draugų vakarėlis, interesų klubas - bet tik ne bernvakaris. Svarbiausia bernvakaryje, kad paskui būtų ką prisiminti. Konfliktai su kaimyne, sulaužyti baldai pasimiršta, o prisiminimai lieka. Jei Jūs bernvakariui užsakote klubą ar restoraną - visas galvos skausmas tenka patalpos šeimininkams, o Jums lieka tik malonūs pasilinksminimai, tokie, kaip dvigubų sąskaitų apmokėjimas: už panašaus tipo vakarėlių aptarnavimą beveik visuose klubuose ima didesnį mokestį. Dekoracijos. Parenkite sieninius plakatus iš nuogų moterų nuotraukų, žurnalų iškarpų, kviestųjų nuotraukų ir asmeninėmis seksualinėmis fantazijomis. Gėrimai. Tai priklauso nuo to, kokių rezultatų Jūs tikitės pasiekti. Pačių įspūdingiausių galima pasiekti maišant alų, vyną ir stipriuosius alkoholinius gėrimus. Jeigu Jūsų siekiai kuklesni - apsiribokite stipriu rūšiniu vynu, daug laipsnių turinčiais gėrimais ir dideliu kiekiu sulčių, sodos ir toniko. Toks asortimentas leistų kiekvienam susimaišyti skysčių pagal savo skonį. Indai ir maistas. Maloni naujiena - bernvakariuose visiškai neuždraustas vienkartinių indų naudojimas. Dar viena maloni naujiena - galima apsieiti be visokių drebučių ir karamelinių putėsių, o tiesiog užsakyti porą dešimčių dėžučių picų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Karščiausios 2008-ųjų vestuvių mados

2008-04-26 | Jei savo vestuvėse panaudosite bent kelias detales iš naujausių vestuvinių madų tendencijų, jūsų šventė bus šiuolaikiška ir dvelks šviežia gaiva. Daugelis dizainerių jau pristatė šių metų vestuvines tendencijas. Vis dėlto visada sunku nuspėti, kas keisis šioje tradicijų lydimoje šventėje. Visą sunkų darbą už jus atliko About.com. Štai kokios 2008-ųjų vestuvių mados: 1. Žaliosios vestuvės. Nors rūpintis aplinka ir savo šventei rinktis kuo mažiau jai kenkiančias puošmenas, techniką ir aprangą buvo madinga jau 2007-aisiais, šiais metais ši tradicija tapo dar svarbesnė. Daugelis jaunų porų supranta, kad jei mes nesirūpinsime aplinka, niekas kitas už mus nepasirūpins. Jei jūs taip pat esate iš tų, kuriems rūpi motulės žemės ateitis, pasvarstykite apie organiškas gėlių puokštes, perdirbamą kvietimų popierių, organišką maistą vaišėms ir netgi perdirbamus indus bei įrankius. Kiekviena smulkmena yra svarbi. 2. Juosmens išryškinimas. Praėjus trapecijos formos suknelių madai, mes vėl pasirengusios išryškinti savo taliją. 2008-ųjų pavasario kolekcijų pristatymuose dizaineriai išryškino juosmenį neretai tam naudodami plačius diržus ar skareles. Ieškok suknelės, kuri ties juosmeniu būtų surišta kaspinu ar kitokios faktūros platesne juostele. Drąsiai rinkis kontrastingos spalvos juosmens juostą ar kaspiną. Taip pat galite rinktis lašelio formos sijoną, kuris baigiasi ties keliais. Toks sijonas natūraliai išryškins jūsų privalumus, ypač jei talija bus išryškinta juostele ar kaspinu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Knygos: „Santuoka iš meilės“ – apie gyvenimą poroje

2008-02-19 | Santuokos sakramentas yra labai svarbus ir visuomenei, ir pačių sutuoktinių gyvenimui, todėl sprendimo tuoktis jokiu būdu negalima priimti skubotai. Rengimasis santuokai visame evangelizacijos procese yra ypač akcentuojamas, nes dedami pamatai naujos „namų bažnyčios“, kuri, jei pastatyta ant uolos, prisidės ir prie didžiosios Bažnyčios kūrimo. Santuokinis gyvenimas ne statiškas, o dinamiškas, jis lyg šaltinis, teikiantis daug galimybių norintiems bręsti, tobulėti ir nugalėti daugelį sunkumų. Vestuvių ceremonija – unikalus gyvenimo įvykis, tačiau santuoka yra nesibaigiantis procesas. Santuokinę meilę kasdien reikia atrasti, puoselėti ir įžiebti iš naujo. Ši knyga – kompetentinga ir šiuolaikiška, atititinkanti daugelį pastoracijos poreikių. Joje plačiai aprašytas pasirengimas Santuokos sakramentui, gvildenamos sužadėtinių problemos. Ji gali tapti vertinga pagalba ir jau susituokusiems, nes santuokos misija įpareigoja nuolat mokytis, prisitaikyti bei keistis norint nugalėti tuos iššūkius ir sunkumus, kurių netrūksta kiekvieno iš mūsų gyvenime.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bernvakaris – jaunojo šventė

2007-06-12 | Prieš vestuves paskutinį savo laisvą vakarą švenčia ne tik merginos, bet ir vyrukai. Tai irgi vakaras-staigmena jaunajam, kurį organizuoja jo geriausi draugai. Dar tada, kai mūsų močiutės liedavo ašaras atsisveikindamos su rūtų darželiais ir apmąstydamos sunkią jų laukiančią dalią, būsimasis jaunikis su savo bičiuliais nosių nukabinę nevaikščiojo. Priešingai – bernvakaris būdavo smagus vakarėlis. Troboje ar svirne vaikinų laukdavo paruoštas stalas. Vaišinamasi būdavo ne tik kaimiška duona su sviestu, bet ir virta mėsa su krienais, užgerdavo alumi, sultimis ar arbata. Neretai jaunikio tėvas ir butelaičiui naminukės kakliuką nusukdavo, kad pokalbis sklandžiau rutuliotųsi. Vaikinai uždavinėdavo šmaikščius klausimus, mindavo minkles. Aptardavo dovanas, kuriomis pradžiugins nuotaką ir pamerges. Dažniausiai dovanos būdavo praktiškos: kultuvės, šaukštai, rankšluostinės, klumpės, geldos, samčiai... Kai kurie padirbindavo mergelėms karolius ar netgi kraitines skryneles. Baigiamuosius darbus ir dovanų dailinimus vaikinai palydėdavo linksmomis dainomis ir pokštais. Beje, į bernvakarį jaunuoliai rinkdavosi ne tuščiomis rankomis. Dovanų jie atnešdavo tai paršiuką, tai žąsį ar ožiuką, šuniuką ar gaidį... Jei ne gyvūną naujam ūkiui kurti atnešdavo, tai piniginę duoklę – vis, kad naujos šeimos gyvenimas ne nuo nulio prasidėtų. Įdomu tai, kad rytą pabrolių pulkas anksčiau piršlio pasirodydavo jaunojo kieme ir šį paslėpdavo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mergvakaris – šventė jaunajai

2007-06-12 | Ne vienai vyriausiajai pamergei didžiausias priešvestuvinis rūpestis yra suorganizuoti jaunajai tikrai smagų vakarėlį be jos širdies draugo. Mergvakario tikslas – atkalbėti ištekančiąją nuo santuokos įžadų, kurie atims nerūpestingą laisvę. Dažniausiai per mergvakarį būsimoji nuotaka išbando tokių dalykų, kurių iki šiol nėra dariusi. Matyt tam, kad lengvi sukrėtimai ir stresai grąžintų meilės labirintuose pasiklydusiajai blaivų protą ir laisvės troškimą. Vakarėlio tema reikalinga tam, kad merginos išsiskirtų iš minios ir patrauktų praeivių akį (nes gal kaip tik tarp jų atsiras tas, kuris padės jaunajai atverti akis ir atsisakyti žengti prie altoriaus...) bei sustiprinti bendrumo jausmą, kad vakaro kaltininkė žinotų neprarasianti draugių net ir sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Populiariausia tarp merginų yra persirengti mokinukėmis, namų šeimininkėmis, ar laisvo elgesio moterimis – svarbiausia, kad visoms būtų smagu ir priimtina. Temos vakarėliui galima pasiieškoti teatro drabužinėje – ir net išsinuomuoti patikusius aprėdus! Turint daugiau laisvo laiko galima kostiumų užeiti pažiūrėti į vadinamuosius „secondhandus“ – neabejotinai galima rasti drabužėlių, kurie įsuptų Jus į Rytų šalių viliokių burtų tinklus ar turkišką blizgančią prabangą. Ypač nagingos panelės galėtų sukurti ir pačios pasiūti kostiumus – balerinų sijonėliai iš gausiai sluoksniuoto tiulio irgi efektingai atrodytų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greito vartojimo santuoka

2007-03-07 | Nežinau, kaip jūs, bet aš ilgiau nematytų draugų kartais net bijau klausti: „Kaip laikaisi, kaip šeima?“ Atsakymas: „ai, skiriuosi“ tapo nenormaliai dažnas. Kas tada? Tiesiog palinki stiprybės, kantrybės, apie meilę jau tyli, nors ir prisimeni tuos žmones dar prieš penketą – septynetą - dešimtį metų prisiekinėjusius amžiną meilę. Ir nebesupranti – kas nutiko. Man rodos, kad jeigu skyrybų skaičių apskaičiuotume pagal epidemijų taisykles (atrodo, 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų?), skyrybas reiktų pripažinti epidemija. Tačiau kiekvienas epidemiologas pasakys, jog epidemija turi priežasčių: įvairių visuomeninių sąlygų, aplinką (taip, aplinka kalta!), didelė gyventojų koncentracija, higienos trūkumas, prastai išvystyta sveikatos priežiūros sistema. Ne kitaip ir su santuoka bei skyrybomis. Dabartinę visuomenę mes dažnai krikštijame „vartotojiška“. Tad ar keista, kad vartotojiškoje visuomenėje santuoka taip pat tapo „suvartojamu“ gėriu? Lygiai tokia pačia preke ar paslauga, kaip, tarkim, automobilio nuoma. Pasižiūrėkime – vedybų sutartis įformina santuoką kaip tam tikrą civilinį sandorį, santuokai „nebeveikiant“ ar „sugedus“, o gal tiesiog – ją „sugadinus“, reiškiamos pretenzijos „kaltajai“ pusei, galiausiai virstančios skyrybomis - santuokos pabaiga. Gavome, suvartojome, sugadinome, išmetėme – tarsi mobilųjį telefoną ar kojines.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mergvakaris, suvirpinęs nuotakos širdį

2006-11-27 | Šiuolaikinis mergvakaris nebeįsivaizduojamas be pamergių kvailiojimų miesto gatvėse, triukšmingų pasivažinėjimų limuzinu ir, žinoma, vyrų striptizo, tačiau atsisveikinti su mergyste galima ir visiškai kitaip. Sužinojusi, kad kolegės jai organizuoja mergvakarį pagal Mažosios Lietuvos tradicijas, klaipėdietė Irena Niuniavaitė nesitvėrė džiaugsmu. Etnologei, Klaipėdos etnokultūros centro darbuotojai svetimos vakarietiškosios tradicijos. Irena žinojo, kaip praeityje buvo švenčiama paskutinė jaunosios šventė be jaunikio, tačiau patirti tiek daug jausmų ir įvairiausių emocijų mergina nesitikėjo. Spalio 18-osios, trečiadienio, vakarą - likus trims dienoms iki Irenos vestuvių - Etnokultūros centre buvo minimas jaunimo folkloro sambūrio "Audenis", kuriam priklauso nuotaka, dešimtmetis. Po renginio Irenos buvo paprašyta pasilikti. Mergvakariui jau buvo pasiruošta. Pagrindinė organizatorė, žinoma uostamiesčio etnologė ir "Audenio" vadovė Valerija Jankūnaitė ir dar kelios kolegės pirmiausia paprašė Irenos pakilti į patalpą antrajame aukšte. Ten jos laukė tvarkingai sudėti XVIII amžiaus pabaigos- XIX amžiaus vidurio Klaipėdos krašto merginos drabužiai, šiam vakarui pasiskolinti iš kolekcijos. Pasijonis, sijonas, palaidinė ir liemenė. Irenai reikėjo persirengti. Neskubėdama, labai lėtai viena iš mergvakario dalyvių ją rengė, o dar septynios šalia sustojusios moterys dainavo. Dainuojama buvo iš specialiai sudaryto dainyno su vestuvinėmis, meilės, padėkos motinai ir vaišių dainomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vestuvių papročiai ir tradicijos pasaulyje

2006-08-11 | Vestuvės nuo seno buvo ypatinga šventė, tad ją apipynė daugybė papročių, tradicijų bei mitų. Juk kiekvienas nori, kad naujoji sąjunga pasisektų ir kad gyvenimas jaunavedžiams būtų saldus kaip medus. Paįvairinus savo vestuves įvairių šalių papročiais bus ne tik smagu, bet gal atneš dar daugiau laimės. Norite pasijusti Anglijos karaliene? Ženkite prie altoriaus gėlėmis išpuoštu taku. Tai – paprotys, simbolizuojantis, jog nuotakos gyvenimas bus tarsi gėlių jūra. Gražus paprotys – einant prie altoriaus jaunavedžiams dovanoti savo motinoms po gėlę. Taip parodoma pagarba ir meilė abejoms šeimoms. Dar viena graži ir prasminga tradicija – uždegti žvakę. Abiejų jaunųjų tėvai uždega po žvakė, o jaunieji nuo jų prisidega savąją žvakę. Šitaip pora parodo savo individualumą bei primena apie naujos šeimos sukūrimą. Kodėl reikia mesti per petį nuotakos puokštę? Juk norite, kad per jūsų vestuves būtų laimingi ir kiti. Tam, kas pagaus nuotakos puokštę, laimė bus dosni. Amerikietės ir anglės per vestuves turi turėti kažką seno, kažką naujo, kažką skolinto ir kažką mėlyno. Taip simbolizuojama naujo gyvenimo pradžia, bet ir ryšių palaikymas su senuoju gyvenimu. Austrės nuometus arba plaukus puošia mirtomis – gyvenimo jėgą simbolizuojančiais augalais. Tuo tarpu lietuvės puošiasi rūtų vainikėliais – simbolizuojančiais nekaltybę. Balyje į vestuvių puotas paprastai susirenka daugiau moterų nei vyrų, nes tuo metu vyrai miega – naktį prieš puotą jiems tenka ruošti maistą šventei.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vestuvių mados: spindesys ir geri darbai

2006-08-11 | Mados vyrauja ne tik gatvėse. Vestuvės taip pat turi savo madas, kurios keičiasi kiekvieną sezoną. Suknelės, šukuosenos, papuošalai, puokštės, spalvos – mados diktuoja pasirinkimą vieną svarbiausių dienų gyvenime, kai norisi, jog viskas būtų tobula. 2006 metai taip pat turi savo mados ypatybių. Ilgos žeme besivelkančios suknelės vis dar populiarios, tačiau suknelių papuošimai jau kitokie. 2006 metais nuotakoms siūloma suknelę puošti karoliukais, nėrinių akcentais, atlasinėmis juostelėmis, netikrais briliantais ar netgi visų šių elementų kombinacija. Suknelė turi žėrėti ir atrodyti tarsi nuostabios XX amžiaus pradžios kino žvaigždžių suknios. Toms, kurios nenori baltos suknelės, 2006 m. madingiausios pavasario spalvos yra late, koralo ir levandų. Tuokiantis šiltuoju metų laiku jaunikiui siūlomas lengvas šviesus kostiumas. Juodi frakai vis dar madingi ir tinka tradicijas mėgstantiems jaunikiams. Tačiau mėgstantys eksperimentuoti jaunikiai mielai renkasi šviesų kostiumą ir prie jo derina kaklaskarę, spalvotus marškinius, spindinčias sąsagas. Jaunikio ir jaunosios aprangos spalva gali būti ta pati. Nuometas vėl grįžta į madą, tik kiek trumpesnis – iki pečių. Jį taip pat siūloma siuvinėti karoliukais ar kristalais. Vietoj perlų ar kristalų vėrinių kaklą siūloma puošti velvetinėmis ar atlasinėmis juostelėmis su prisegta šilkine gėle ar plunksna. Rankines siūloma dekoruoti viena efektinga sage su kristalais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!