LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Viktor Uspaskich
VTEK rengiasi įvertinti V.Uspaskicho veiksmus

2005-06-15 | Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį ketina paskelbti išvadą, ar ūkio ministras Viktoras Uspaskichas savo veiksmais sukėlė viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Nuo šio sprendimo priklausys, kaip Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas įvertins jo vadovaujamos Vyriausybės nario veiklą. Kaip Eltai sakė VTEK pirmininkas Algirdas Meškauskas, prieš priimant išvadą ketvirtadienį dar numatoma išklausyti paaiškinimus dėl galimo spaudimo į verslo informacijos centrų ir verslo inkubatorių dalininkus priimti Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją (LVDK). Į posėdį kviečiama ūkio ministro patarėja Svetlana Kauzonienė ir vieno verslo informacijos centro atstovas. Šiuos klausimus taip pat tiriančioms Seimo komisijoms S.Kauzonienė ir LVDK generalinis direktorius Danas Arlauskas yra pripažinę, jog į kai kuriuos dalininkų susirinkimus vykdavo kartu Ūkio ministerijos automobiliu. Ministro įgaliojimą savarankiškai priimti sprendimus gavusi S.Kauzonienė balsavo, kad LVDK būtų priimta į centrų bei vieno inkubatoriaus dalininkus su 1 lito įnašu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Okupacijos padarytos žalos atlyginimo klausimą turi apsvarstyti Rusijos ir Lietuvos darbo grupė

2005-06-15 | Lietuvos ūkio ministras Viktoras Uspaskichas mano, jog, prieš reikalaujant, kad Rusija atlygintų Lietuvai okupacijos padarytą žalą, reikia sudaryti dvišalę darbo grupę ir kartu apsvarstyti šį klausimą. Jis tai pareiškė trečiadienį, atsakydamas į naujienų agentūros ITAR-TASS korespondento klausimą. V.Uspaskichas dalyvauja Sankt Peterburgo ekonomikos forume. Antradienį Lietuvos Seimas svarstė rezoliucijos projektą "Dėl sovietinės okupacijos Lietuvoje 65-ųjų metinių ir pirmosios masinės tremties sukakčių minėjimo", bet parlamentarai nespėjo priimti šio dokumento. V.Uspaskichas teigė esąs "pragmatiško požiūrio" į problemą šalininkas. Jo manymu, "pretenzijos turi būti pagrįstos". "Iš pradžių reikia kalbėti ne apie pretenzijas, bet apie darbo grupės, į kurią būtų įtraukti abiejų šalių atstovai, sudarymą. Negalima vienašališkai priimti rezoliucijos. Pretenzijos turi būti aptartos kartu", - pažymėjo jis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichas melavo studijavęs Maskvoje ekonomiką?

2005-06-13 | Vienas pagrindinių pastarojo meto politikos košės maišytojų, Darbo partijos įkūrėjų ir vadovų, ūkio ministras Viktoras Uspaskichas klimpsta į naują skandalą, kuris gali baigtis ikiteisminiu tyrimu. Po "Ekstros" atlikto žurnalistinio tyrimo aiškėja, jog Lietuvos ūkio ministras, A.Brazausko ministrų kabineto narys ir koalicijos partneris, save įvardijantis be penkių minučių ekonomikos mokslų daktaru, - gali būti viso labo penktos kategorijos suvirintojas dujomis. "Dirbdamas neakivaizdiniu būdu studijavo Maskvos Plechanovo liaudies ūkio akademijoje (Rusija), kurią 1993 m. baigė ir įgijo ekonomisto specialybę. 1999 m. Kauno technologijos universitete baigė ekonomikos magistrantūros studijas. Nuo 2000 m. yra Kauno technologijos universiteto doktorantas", - skelbia V.Uspaskicho autobiografija Seimo interneto tinklalapyje. "Paties politiko sąžinės reikalas, ką jis rašo autobiografijoje. Mes netikriname faktų, žiūrime, kad neprasprūstų antikonstitucinių dalykų. Jei politikas sumelavo, atsako bendra tvarka, prieš rinkėjus", - "Ekstrai" sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, paklaustas, kas būtų paaiškėjus, kad Seimo narys pateikė neteisingus duomenis, neva Maskvoje baigęs aukštąją mokyklą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

NMA buvo nusprendusi nefinansuoti "Krekenavos mėsos" projekto, bet sprendimą pakeitė

2005-06-10 | Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vidaus audito tarnyba buvo pripažinusi su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu susijusios "Krekenavos mėsos" projektą netinkamu SAPARD paramai gauti, tačiau vėliau, be svaraus pagrindo pakeitus sutartį, lėšos buvo išmokėtos. Taip penktadienį bendrame Seimo komisijų, tiriančių ministro veiklą ir SAPARD lėšų skirstymo skaidrumą, posėdyje tvirtino Valstybės kontrolės (VK) pareigūnai. VK Finansinio audito 7-ojo departamento atstovai pareiškė, kad iš pradžių NMA vidaus audito tarnyba buvo pripažinusi "Krekenavos mėsos" projektą netinkamu SAPARD paramai gauti. Pasak vyresniosios valstybės auditorės Žanetos Grečnienės, 2001 metais, kai bendrovė pateikė paraišką, jos pelnas siekė 3,69 mln. litų, įmonė neturėjo jokio turto, o joje dirbo tik 2 darbuotojai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichas kol kas neketina atsistatydinti

2005-06-07 | Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas ignoruoja opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus raginimą atsistatydinti iš posto, nors konservatoriai grasina pareikšti jam nepasitikėjimą. "Ačiū Dievui, kad valstybei vadovauja ne opozicija, o valdančioji dauguma. A. Kubilius per dažnai kelia kardą. Yra paprastas posakis - tas, kuris pakelia kardą, nuo kardo ir miršta", - antradienį žurnalistams sakė ministras. Jis pareiškė neketinantis sustabdyti savo kaip Darbo partijos pirmininko įgaliojimų. Išvakarėse tai padarė Liberalų ir centro sąjungos lyderis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Praėjusią savaitę prezidentas Valdas Adamkus leido suprasti nepasitikįs šiais į skandalus įsivėlusiais politikais. "Man atrodo, kad niekas jo (A. Zuoko - ELTA) neprašė sustabdyti įgaliojimų partijoje", - tvirtino V. Uspaskichas. ELTA primena, jog A. Kubilius praėjusią savaitę paragino ministrą pirmininką Algirdą Brazauską pateikti šalies vadovui atstatydinti V. Uspaskichą. Priešingu atveju žadama jau šią savaitę Seime inicijuoti nepasitikėjimo ūkio ministru procedūrą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Radžvilas: valdančiajai koalicijai reikėtų atsisakyti V.Uspaskicho paslaugų

2005-06-06 | Lietuvai tolydžio artėjant prie politinės krizės, valdančioji koalicija turėtų gelbėti padėtį atsisakydama ūkio ministro Viktoro Uspaskicho paslaugų. Taip Eltai pirmadienį tvirtino Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Vytautas Radžvilas. "Priešlaikiniai Seimo rinkimai nieko neišspręstų, nes tiek pozicijos, tiek opozicijos politinis nuosmukis neleidžia joms tikėtis didelės sėkmės rinkimuose, kuriuose daugiausiai laimėtų liberaldemokratai arba kokia nors žaibiškai susiorganizavusi naujų "gelbėtojų" kompanija. Esama padėtis taip pat negali tęstis neribotą laiką - tai turėtų sunkiai prognozuojamų padarinių visai partinei ir politinei sistemai. Todėl, matyt, vienintelė racionali, nors šiek tiek rizikinga išeitis - valdančiajai koalicijai stabilizuoti padėtį atsisakant ūkio ministro paslaugų", - teigė politologas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Kubilius žada interpeliaciją ūkio ministrui

2005-06-06 | Jeigu iki savaitės pabaigos ūkio ministras Viktoras Uspaskichas pats neatsistatydins arba premjeras Algirdas Brazauskas nepateiks tokio pasiūlymo prezidentui Valdui Adamkui, opozicijos lyderis Andrius Kubilius žada inicijuoti nepasitikėjimo ūkio ministru procedūrą. Pirmadienį spaudos konferencijoje jis sakė, kad tokia iniciatyva yra aptarta su Seimo liberalcentristais ir šios savaitės pabaigoje ar kitos pradžioje bus pradėta realizuoti. A. Kubilius nurodė vienintelį konstitucinį nepasitikėjimo ministru motyvą - "ministras, kuriam nepasitikėjimą pareiškė prezidentas, negali toliau eiti savo pareigų". A. Kubiliaus nuomone, esant tokiam prezidento nepasitikėjimui, papildomos nuorodos į Seimo komisijų darbo rezultatus yra visiškai nereikalingos. Opozicijos lyderio teigimu, tai bus išbandymas valdančiajai daugumai ir jos lyderiams, ypač Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui, kurie "deda dideles pastangas bandydami vaizduoti, kad prezidentas nieko nepasakė arba kad jie nesuprato, ką prezidentas pasakė".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rengiamasi balsuoti dėl nepasitikėjimo V.Uspaskichu

2005-06-06 | Seimo opozicija ketina inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo ūkio ministru Viktoru Uspaskichu. Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus, Seimo opozicijos lyderio, teigimu, nepasitikėjimas V.Uspaskichui bus pareikštas remiantis Prezidento Valdo Adamkaus pareiškimu, rašo dienraštis "Verslo žinios". Pasak A. Kubiliaus, opozicija neketina laukti, kol darbą baigs ministro veiklą tirianti Seimo komisija. Šią savaitę išvadas dėl V. Uspaskicho turėtų pateikti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Penktadienį A. Kubilius Premjerui Algirdui Brazauskui išsiuntė laišką prašydamas atleisti V. Uspaskichą. A. Kubilius patikino, jog "jei tai nebus padaryta, savaitės pabaigoje pradėsime rengtis nepasitikėjimo procedūrai".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Politologai siūlo V.Adamkui pareikšti nepasitikėjimą V.Uspaskichu

2005-05-25 | Vilniaus tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vadovo Raimundo Lopatos nuomone, prezidentas Valdas Adamkus ilgai nedelsdamas turi priimti du svarbius sprendimus - pareikšti nepasitikėjimą ūkio ministru Viktoru Uspaskichu ir pareikalauti išaiškinimo, kas yra bendrovės "Rubicon" juodojoje buhalterijoje minimas "abonentas". Tokį siūlymą šalies vadovui R.Lopata išdėstė trečiadienį vykusiame politologų susitikime su prezidentu. "Išdėsčiau prezidentui pakankamai radikaliai, bet normalią poziciją, kurią jis turėtų užimti šiandien. Lietuva atsidūrusi naujame istorinio lūžio taške ir, mano supratimu, yra pakankamai dokumentų ar įrodymų, rodančių, kad dabartinis ūkio ministras paslydo ir nebeteko pasitikėjimo. Paralelinis, tokiu pačiu greičiu vykdomas žingsnis - išsiaiškinimas, kas yra "abonentas", - po susitikimo su V. Adamkum sakė R. Lopata, pridūręs, jog tai būtų tik du pirmieji žingsniai imantis spręsti fundamentaliųjų problemų. R. Lopatos įsitikinimu, šiuos žingsnius V. Adamkus turi žengti nedelsdamas: "Išspręskime deuabizacijos klausimą tuoj pat". Politologo vertinimu, šiuo metu prezidentas yra tiesiog šantažuojamas, kaskart primenant Vyriausybės stabilumo svarbą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichas paskelbė tylos įžadus

2005-05-25 | Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas, įtariamas interesų konfliktu, paskelbė tylos įžadus - jis nebedalyvaus viešose diskusijose, kuriose bus kalbama apie opozicijos atstovų jam mestus kaltinimus protegavus su juo susijusią įmonę. Ministras patvirtino apie tai pranešęs Seimo Darbo frakcijai, kuri tokiam jo žingsniui pritarė bei nusprendė prisidėti prie ministro paskelbto moratoriumo, rašo dienraštis "Lietuvos rytas". Politikas tokį sprendimą aiškino nenoru trukdyti darbuotis Seime sudarytoms trims jo veiklą tiriančioms komisijoms: "Aš jau, atrodo, pasakiau viską. Naujų aplinkybių nėra, tad neverta ir kalbėti". Jeigu skandalingoje istorijoje atsirastų naujų aplinkybių, V. Uspaskichas žada jas paaiškinti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!