LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Viktor Uspaskich
V.Uspaskichas perdavė dokumentus dėl A.Zuoko

2005-05-24 | Ūkio ministras ir Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas žiniasklaidai ir Seimo vadovybei perdavė dokumentų rinkinį, pasak ministro, patvirtinantį, jog Vilniaus meras proteguoja privačią bendrovę. V.Uspaskichas be to tvirtina, kad dokumentai leidžia reikalauti Artūro Zuoko atsistatydinimo. Darbo partijos lyderis taip pat kaltina opoziciją kenkimu Lietuvos įvaizdžiui. Viktoras Uspaskichas teigia, kad jo perduodami dokumentai patvirtina, jog sostinės meras ir Maskvos vyriausybė dėl žemės skyrimo Prekybos namams kreipėsi anksčiau negu Valstybės turto fondas pasirašė privatizavimo sutartį su „Eksimeta“. Pasak ūkio ministro, Artūras Zuokas susirašinėjo neturėdamas nei Vyriausybės, nei Vilniaus savivaldybės tarybos įgaliojimų, o „Eksimeta“ pasirinkta be konkurso.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Viktorui Uspaskichui kaltinimai nebaisūs

2005-05-22 | Ūkio ministrui Viktorui Uspaskichui greičiausiai negresia būti apkaltintam protegavus jam priklausančias įmones Maskvoje ir taip pažeidus viešuosius ir privačius interesus. Nors šios istorijos paslaptimis domisi net trys Seimo laikinosios komisijos bei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), pats Darbo partijos įkūrėjas ir vadovas viešai pripažįsta, jog grėsmingiausiai jam atrodo pastaroji institucija. Kad ir kokius jo nusižengimus aptiktų kolegos, Seimo valdančioji dauguma neleis pasmerkti bendražygio, kaip neleido Temidės globon atiduoti faktiškai teisiamojo statusą turinčio parlamentaro Jono Ramono, kuris buvo kaltinamas riaušių organizavimu. Tačiau VTEK V.Uspaskichui nekelia didesnės grėsmės nei Seimo sudarytos komisijos. Gal todėl net neprašomas ministras prisiekinėja atsistatydinsiąs ir iš dabartinių pareigų, ir iš Seimo, jei Algirdo Meškausko vadovaujama valstybinė institucija pripažintų jį supainiojus viešuosius ir privačius interesus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V. Uspaskichas: A. Zuokas protegavo privačią bendrovę

2005-05-20 | Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas prašė Maskvos vyriausybės skirti žemės sklypą bendrovei "Eksimeta" anksčiau nei Valstybės turto fondas (VTF) pasirašė sutartį su ja dėl Lietuvos prekybos namų Maskvoje privatizavimo. Tai jis esą darė neturėdamas nei sostinės Tarybos, nei Vyriausybės įgaliojimų ir nepaskelbus konkurso. Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas, kurį patį opozicija apkaltino proteguojant su juo susijusią bendrovę svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija, pirmadienį žiniasklaidai pateikė keletą tai rodančių dokumentų. Tuos pačius dokumentus, kurie esą yra pagrindas "pasmerkti, sustabdyti įgaliojimus, reikalauti atsistatydinimo", ministras žadėjo perduoti ir Seimo vadovybei. Anot V. Uspaskicho, 2003 metų sausį Ūkio ministerija pasiūlė įvairioms asocijuotoms struktūroms prisidėti atgaivinant bendrovę Lietuvos prekybos namai. Kadangi bendrovės reorganizavimas nejudėjo iš vietos, netrukus buvo nuspręsta ją privatizuoti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichas pats siūlė "Eksimetai" statyti prekybos namus Maskvoje, tvirtina Vilniaus savivaldybė

2005-05-19 | Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas praėjusiais metais buvo palaiminęs Vilniaus miesto savivaldybės planus kartu su UAB "Eksimeta" Maskvoje gautame sklype įkurti "Lietuvos prekybos namus". Tai rodo sostinės savivaldybės parengta jos ir Maskvos vyriausybės bendradarbiavimo programos įgyvendinimo chronologija. Pats V.Uspaskichas apkaltino Vilniaus miesto merą Artūrą Zuoką, esą jis be konkurso ir reikiamų valdžios institucijų sprendimų siekė, kad "Eksimeta" galėtų statyti Lietuvos didmeninės prekybos bazę bei logistikos centrą Maskvoje ir kad jai būtų perregistruotas šiai bazei bei logistikos centrui statyti numatytas 2,19 hektaro ploto žemės sklypas. Be to, sostinės savivaldybė tvirtina prieš tris savaites gavusi Maskvos vyriausybės atstovo Baltijos šalyse Aleksandro Mizgario raštą, kuriame jis prisipažino sulaukęs ūkio ministro pasiūlymo įsteigti bendrą įmonę su jam artima bendrove.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichą kompromituojantis dokumentas - klastotė, teigia Maskvos vyriausybės atstovas

2005-05-19 | Lietuvos žiniasklaidos paskelbtas ūkio ministrą Viktorą Uspaskichą kompromituojantis dokumentas, panašus į Maskvos vyriausybės vidaus raštą, yra klastotė. Tai ketvirtadienį Rygoje surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė su Baltijos šalimis ryšius kuruojantis Maskvos vyriausybės ministras Vladimiras Malyškovas. Jo žodžiai cituojami Maskvos kultūros ir verslo centro Rygoje, kuriame vyko susitikimas su Baltijos šalių žurnalistais, pranešime. Praėjusią savaitę paskelbta, jog Vilniaus savivaldybėje gautas Maskvos vyriausybės atstovo Lietuvai Aleksandro Mizgario raštas, kuriame teigiama, jog su juo susitikęs ūkio ministras V.Uspaskichas siūlė Maskvoje įsteigti bendrą įmonę su "Krekenavos agrofirma".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichas: atsistatydinsiu tik kartu su konservatoriais

2005-05-19 | Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas, anksčiau tikinęs, jog pasitvirtinus įtarimams dėl interesų konflikto pasitrauks iš posto, pakeitė nuomonę ir sako atsistatydinsiąs tik, jei jo pavyzdžiu paseks Tėvynės sąjungos atstovai. "Jeigu Lietuvos labui atsistatydinsiu, jei kartu su manimi atsistatydins visi konservatoriai už savo nusikaltimus", - ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė ministras, atsakydamas į liberaldemokrato Remigijaus Ačo klausimą, ar pasitrauks iš posto pasitvirtinus įtarimams dėl neskaidraus SAPARD lėšų skirstymo. V. Uspaskichas priminė naftos perdirbimo bendrovės "Mažeikių nafta" akcijų pardavimą JAV kompanijai "Williams International". Šis sandoris buvo pasirašytas 1999 metais, kai Tėvynės sąjunga priklausė valdančiajai daugumai. Beveik dvejus metus "Mažeikių naftos" privatizavimo aplinkybes tyrusi Seimo laikinoji komisija konstatavo, jog bendrovė buvo ne privatizuota, o atiduota amerikiečių kompanijai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Mazuronis: net ir patvirtinus jam mestus įtarimus, V.Uspaskichas nesitrauks

2005-05-16 | Seimo liberalų demokratų frakcijos pirmininko Valentino Mazuronio įsitikinimu, Algirdo Brazausko perrinkimas Socialdemokratų partijos pirmininku tėra paviršutinė ramybė, o ūkio ministro Viktoro Uspaskicho galimas pasinaudojimas tarnybine padėtimi - politinis užsakymas. "Manau, kad socdemų viduje trintis niekur nedingo, kuri buvo išryškėjus A. Brazauskui išvažiavus į Egiptą. Išviršinio gaubto uždėjimas nereiškia, kad tos problemos dingo. Jos kaupsis ir koalicijos viduje, ir kai jos susikaups, jų sprendimas gali būti sprogstamo charakterio", - pirmadienį "Žinių radijui" sakė V. Mazuronis. Šeštadienį dvejų metų kadencijai Socialdemokratų partijos pirmininku perrinktas dabartinis partijos lyderis Premjeras A. Brazauskas. Liberaldemokrato manymu, Ministro Pirmininko perrinkimas partijos vadu turi ir pliusų, mat padidėja stabilumo galimybė Vyriausybėje. Tačiau ši ramybė, pasak parlamentaro, "kvepia sąstingiu, o sąstingis tik didina problemas".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskichas grasina socialdemokratams

2005-05-16 | Savo įmonių protegavimu įtariamas ūkio ministras Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas viešai gąsdina, kad jei socialdemokratai kaišios pagalius į ratus, jis gali trauktis iš koalicijos, rašoma "Respublikoje". G.Paviržis nesupranta V.Uspaskicho įsiūčio ir piktinasi jam inkriminuojamu kenkimu ministrui. "Visų pirma jis turi įrodyti, kad čia mano rezgamos pinklės. Dokumentus gavau ir mačiau, bet nieko nerezgiau", - "Respublikai" sakė jis. Politikas G.Paviržis įsitikinęs, kad negalėjo pasielgti kitaip, nes anksčiau ar vėliau dokumento turinys vis tiek būtų atskleistas: "Jei būčiau tylėjęs, kiti būtų sakę, kad nuslėpiau".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Ketvirtoji valdžia” – ar prisvils “tefloninis ministras”?

2005-05-16 | Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas – šios valdančiosios daugumos kontroversijų čempionas. Net trys parlamentinės komisijos ir tarnybinės etikos sargai tirs įtarimus dėl V.Uspaskicho galimai sukelto viešųjų ir privačių interesų konflikto, su ūkio ministru susijusių įmonių galimu protegavimu, neskaidrumų, šioms įmonėms gaunant ES paramos programų lėšas. Ligšioliniai įvairūs kaltinimai V.Uspaskichui nuo jo atšokdavo, lyg nuo teflono keptuvės. Ar šį kartą politikas “prisvils”? Ar visa valdančioji dauguma, kaip ir anksčiau, užstos Darbo partijos lyderį tvirtu mūru, o gal koalicijos vienybė jau eižėja? Ar šios kadencijos valdančiajai daugumai kelia emocijų tarnybinės etikos sąvoka? Ar ministrų postai tampa politikais virtusių verslininkų “rinkodaros centrais”? Ar pavyks objektyviai ištirti Krekenavos bendrovių ir jų bendrasavininkio istoriją? Kodėl V.Uspaskichas grasina bylomis susirašinėjimą su Maskva paviešinusiems Vilniaus miesto socialdemokratams?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Kubilius: V.Uspaskicho istorijos bus testas valdžiai

2005-05-16 | Skandalingos Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho istorijos, opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus vertinimu, yra tam tikras testas ne tik visai valdančiajai koalicijai, įskaitant ir patį V. Uspaskichą, bet ir šalies Premjerui, Prezidentui, žiniasklaidai ir net opozicijai. "Ministras V. Uspaskichas testo, atrodo, neišlaiko - totalinis faktų neigimas ir oponentų kaltinimas yra silpno veikėjo požymiai. Matyt, pasimokė iš Seimo vicepirmininko Alfredo Pekeliūno, kuris, totaliai neigdamas savo rezervistinę praeitį, tariamai sausas išlipo iš tos istorijos. Tačiau šį kartą reikalas yra visai kitoks - ne apie praeities nuodėmes, o apie tai, ar ministras dabar elgiasi nesąžiningai", - sakė pirmadienį spaudos konferencijoje A. Kubilius. Svarbiausias testas, jo nuomone, laukia Darbo partijos ir visos valdančiosios koalicijos. "Dar nė vienas ministras per 15 metų opozicijos pajėgomis nebuvo atstatydintas iš pareigų. Jis arba pats pasitraukdavo, arba jo partija jam pasiūlydavo tai padaryti. Politikoje yra vienas paprastas dėsnis, kuo ilgiau tokioje situacijoje ministras ir jo partija priešinasi, tuo daugiau laimi jų konkurentai ir oponentai", - pažymėjo Tėvynės sąjungos pirmininkas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!