LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Viktor Uspaskich
Liberalcentristai apskundė V.Uspaskicho viešųjų ryšių kampaniją

2005-05-16 | Opozicija suabejojo, ar įtarimų dėl interesų konflikto sukėlęs ūkio ministras Viktoras Uspaskichas teisėtai gynė savo poziciją žiniasklaidoje neva už valstybės pinigus užsakytose publikacijose. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Raimondas Šukys dėl to kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). Liberalcentristas paprašė ištirti, ar ministras nepažeidė įstatymų užsiimdamas savo asmens gynimu, kaip teigiama, už valstybės pinigus apmokėtose publikacijose spaudoje. Pirmadienį išplatintame Liberalų ir centro frakcijos pranešime minimas gegužės 12 dieną dienraštyje "Lietuvos žinios" pasirodęs interviu "Ūkio ministras: "Jei nepasitvirtins įtarimai, ar kas nors atsistatydins?". Šioje publikacijoje V. Uspaskichas esą bando paneigti įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo SAPARD lėšomis bei išskirtinių sąlygų sudarymo AB "Krekenavos agrofirmai".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Mizgaris neigia rašęs tokią ataskaitą apie susitikimą su V.Uspaskichu, kokią paviešino Seimo opozicija

2005-05-16 | Maskvos vyriausybės atstovas Baltijos šalyse Aleksandras Mizgaris patvirtina, kad buvo susitikęs su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu, lankėsi ministro šeimai priklausančiose "Vikondos" įmonėse. Tačiau A. Mizgaris neigia rašęs tokio turinio ataskaitą, kokią paviešino Seimo opozicija, įtarianti V. Uspaskichą protegavus su juo susijusias įmones. Apie tai pirmadienį pranešė LNK žinios, pakalbinusios patį A. Mizgarį. A. Mizgaris pirmiausia pažymėjo, jog Rusija šiuo atveju yra užsienio valstybė ir tarnybinio susirašinėjimo dokumentų jis neprivaląs komentuoti. "Apie tai jau buvo skelbta, kad toks dokumentas išoriškai panašus į vidinio susirašinėjimo dokumentus, bet tokio dokumento nėra", - LNK žinioms sakė A. Mizgaris. Pasak A. Mizgario, balandžio 20 d. vyko derybos Vilniaus savivaldybės departamentuose dėl Maskvos namų Vilniuje teisinės registracijos. Darbo dienos pabaigoje užsukau su mandagumo vizitu į Ūkio ministeriją ir pasitaikius progai trumpo susitikimo metu informavau ministrą apie Maskvoje sudarytą bendradarbiavimo su Ūkio ministerija komisiją", - aiškino A. Mizgaris.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Koalicijos lyderiai vengia viešai kritikuoti galimai interesus supainiojusį ūkio ministrą

2005-05-16 | Valdančiosios koalicijos lyderiai vengia viešai vertinti Darbo partijos vadovo, ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiksmus, kuriais jis galimai sukėlė interesų konfliktą, palikdami tai Seimo laikinosioms tyrimo komisijoms. Po pirmadienį vykusio valdančiosios daugumos Politinės tarybos posėdžio koalicijos partijų vadovai atsisakė leistis į diskusijas apie V.Uspaskicho elgesį, tvirtindami, esą posėdyje apie tai nebuvo kalbama. "Seime sudarytos komisijos, bus paskirti konkretūs asmenys, ir viską išaiškins", - žurnalistams lakoniškai pareiškė Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas. "Mes dirbame koalicijoje normaliai, vieningai, ir visos šitos kalbos, prielaidos ar kokie įtarimai... Yra komisija Seime, tegul svarsto. Nereikia, kad visi mes pradėtume tą patį klausimą kiekvienas atskirai svarstyti ir nagrinėti", - antrino Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Adamkus ir V.Uspaskichas kalbėjosi dviese

2005-05-13 | Ūkio ministras Viktoras Uspaskichas ketvirtadienį po valdančiųjų partijų Politinės tarybos vadovų susitikimo su Prezidentu dar kartą buvo pakviestas trumpam pokalbiui su prezidentu Valdu Adamkumi. Po bendro valdančiųjų partijų vadovų brifingo V. Uspaskichas grįžo pas V. Adamkų ir ten kalbėjosi apie 10 minučių. Prezidentūros atstovai iš pradžių neigė buvus tokį V. Adamkaus ir V. Uspaskicho pokalbį "akis į akį", tačiau pats ūkio ministras Eltai patvirtino po visų partijų vadovų brifingo dar grįžęs į V. Adamkaus kabinetą. V. Uspaskichas tikino, jog grįžo pasiimti palikto mobiliojo telefono. Prezidentūra V. Adamkaus ir V. Uspaskicho pokalbio turinio neatskleidžia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

J.Razma baiminasi, kad nedingtų svarbūs dokumentai

2005-05-13 | Susirūpinęs dėl svarbių dokumentų, susijusių su kilusiu skandalu dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklos, išsaugojimo, Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Brazauską ir Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską. J.Razma baiminasi, kad V.Uspaskichui nepalankaus turinio dokumentai gali dingti. Todėl parlamentaras prašo Seimo ir Vyriausybės vadovų imtis priemonių, kad būtų išsaugoti bent iki šios dienos dar išlikę ūkio ministro susirašinėjimo su Maskvos Vyriausybe ir su tuo susiję dokumentai. Pasak J.Razmos, užsitęsus Seimo tyrimo komisijų sudarymo iniciatyvai, Darbo partijos frakcija ketvirtadienį nepateikė savo kandidatų ir užbaigti komisijų sudarymo nebuvo galimybės, svarbu, kad per laikotarpį, kol komisijos pradės dirbti, būtų išsaugoti tyrimui reikšmingi dokumentai, pirmiausia ūkio ministro susirašinėjimo su Maskvos Vyriausybe raštų originalai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

D.Mikutienė: opozicijos veiksmai kenkia sveikatai

2005-05-13 | Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė mano, jog Seimo opozicijos rezgamos intrigos bei dirbtini skandalai gali neigiamai paveikti kai kurių Lietuvos žmonių sveikatos būklę. "Dirbtinai sukelti politiniai skandalai kenkia ne tik šalies prestižui, bet ir neigiamai veikia žmonių sveikatą. Dalis visuomenės emocingai reaguoja ir išgyvena dėl politinio nestabilumo valstybėje. Jautresniems žmonėms gali paūmėti lėtinės ligos, gali būti neigiamas poveikis širdies kraujagyslių, nervų sistemoms", - įsitikinusi Darbo partijos frakcijos seniūnės pavaduotoja, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D.Mikutienė. Seimo narė taip pat akcentuoja, jog "nuolatinė neigiamo poveikio informacijos sklaida užgožia teigiamus žmonių jausmus, prasmingus bei džiugius įvykius ir sukuria nereikalingą įtampą visuomenėje, o tai gali tapti net ir padidėjusio avaringumo keliuose, smurto, agresijos protrūkių priežastimi".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prekybos namai Maskvoje - interesų pinklėse

2005-05-13 | Stengdamasis Rusijoje įsteigti Lietuvos prekybos ir verslo centrą, ūkio ministras Viktoras Uspaskichas klaidino Maskvos merą Jurijų Lužkovą. "Kadangi firma "Lietuvos prekybos namai", kuriai rezervuotas žemės sklypas, nerodo komercinio intereso dalyvauti minėtame projekte, prašome perrezervuoti didmeninės prekybos paskirstymo centro statybai skirtą sklypą naujai kuriamos kompanijos vardu", - Maskvos merui rašė Uspaskichas. Šie ministro tvirtinimai papiktino už "Lietuvos prekybos namų" projektą atsakingą verslininką Raimondą Karpavičių. "Ką reiškia nerodome suinteresuotumo? Atsiprašau. Įdėjome tiek pajėgų, pinigų, dirba 33 žmonės", - vakar stebėjosi verslininkas. Anot jo, į namų projektą jau investuota apie 3 mln. JAV dolerių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Darbo partijos nariai ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl šmeižto V.Uspaskichui

2005-05-12 | Valdančioji Seimo Darbo partijos frakcija svarsto galimybę kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl galimo ūkio ministro Viktoro Uspaskicho šmeižimo, kuris įtariamas protegavęs su juo susijusią įmonę. Toks pasiūlymas buvo pateiktas trečiadienį vakare vykusiame frakcijos posėdyje. Kaip Eltai sakė frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė, galutinį sprendimą dėl to ketinama priimti ketvirtadienį. "Frakcijos nariai pasiūlė kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl šmeižto. Prašytume išsiaiškinti tų dokumentų autentiškumą, iš kur jie atsirado", - sakė L.Graužinienė. ELTA primena, jog trečiadienį opozicijos lyderis Andrius Kubilius bei Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Algis Čaplikas Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui perdavė oficialius dokumentus, liudijančius, jog Darbo partijos vadovas su Rusijos pareigūnais svarsto su juo susijusių įmonių reikalus. Prezidento patarėjas Darius Gudelis patvirtino, jog paaiškėjus, kad V. Uspaskichas sukėlė interesų konfliktą, šalies vadovas Valdas Adamkus gali pasiūlyti jam atsistatydinti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Brazauskas galimas ūkio ministro klaidas aiškina patirties stoka

2005-05-12 | Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko manymu, ūkio ministras Viktoras Uspaskichas nuolat įsipainioja į galimus interesų konfliktus dėl menko patyrimo ir trumpos darbo valstybės tarnyboje patirties. "V.Uspaskichas niekada nebuvo valstybės tarnautojas. Valstybės tarnyba turi savo reikalavimus ir taisykles. Mums tenka daug bendrauti ir visam Ministrų kabinetui priiminėti sprendimus. Matau, kad kai kada ir kiti ministrai, net ne iš blogos valios, ką nors pasako arba padaro", - ketvirtadienį "Žinių radijo" laidoje "Pozicija" teigė premjeras. Kaip priminė A. Brazauskas, dabartinėje Vyriausybėje yra ne vienas ministras, kuriam tokias pareigas tenka eiti pirmą kartą, todėl jie esą kartais ir paslysta. "Mes ir dirbame, ir mokomės. Aš nieko blogo tame nematau todėl, kad tai yra politinės pareigos. Jos reikalauja tam tikro tarnybinės etikos supratimo ir laikymosi. Galbūt šiek tiek trūksta, kad praktikos nebuvo", - kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

R.Budbergytė Seimą informuos apie Valstybės kontrolės atliktą auditą dėl SAPARD lėšų panaudojimo

2005-05-12 | Parlamentarai ketvirtadienį po pietų nutarė išsikviesti valstybės kontrolierę Rasą Budbergytę, kad ji pristatytų skandalą sukėlusius faktus apie Europos Sąjungos lėšų skyrimą įmonėms, susijusioms su valdančiosios koalicijos politikais. R.Budbergytė praėjusios savaitės pabaigoje informavo Prezidentą Valdą Adamkų, kad, patikrinus, kaip naudojamos SAPARD lėšos, abejonių sukėlė paramos skyrimas „Kauno grūdams“, ir „Krekenavos agrofirmai“ bei su ja susijusiai įmonei „Krekenavos mėsa“. Pastarosios bendrovės yra siejamos su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu bei Seimo vicepirmininku Alfredu Pekeliūnu. Galimą ūkio ministro viešųjų ir privačių interesų supainiojimą, Maskvoje proteguojant bendrovę „Krekenavos agrofirma“, ketina tirti Vyriausiosioji tarnybinės etikos komisija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!