LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 3 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Viktor Uspaskich
E.Masiulis: skandalo baigtis priklausys nuo V.Adamkaus

2005-05-12 | Seimo Liberalų ir centro frakcijos nario Eligijaus Masiulio nuomone, nuo Prezidento Valdo Adamkaus pozicijos priklausys su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu susijusio skandalo baigtis. Ketvirtadienį spaudos konferencijoje jis sakė, kad aiškinantis skandalo aplinkybes reikės ne tik Seimo narių supratimo, bet ir Prezidento V.Adamkaus, kuris savo metiniame pranešime kalbėjo apie oligarchinio valdymo tendencijas, aktyvesnio vaidmens. "Nuo Prezidento ryžtingo ir atsakingo veikimo priklausys šito skandalo baigtis", - sakė E.Masiulis. Komentuodamas valdančiosios Seimo Darbo partijos frakcijos svarstomus ketinimus kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl galimo ūkio ministro V.Uspaskicho šmeižimo, kuris įtariamas protegavęs su juo susijusią įmonę, E.Masiulis sakė, kad kiekvienas Lietuvos pilietis, taip pat ir priklausantis ir Darbo partijai, turi galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas. "Jeigu toks noras yra, tegul jis ir būna realizuojamas. Mano supratimu, teisėsaugos institucijos atsakys į visus klausimus, išsiaiškins ir nuramins kolegas iš Darbo partijos", - sakė E.Masiulis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskicho veiklos skaidrumą tirs trys komisijos

2005-05-12 | Kilusį skandalą dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho ir kitų pareigūnų galimai sukeltų interesų konfliktų Seime aiškinsis trys komisijos - viena, kurios sudarymą inicijavo opozicija, ir dvi, kurias inicijavo valdančioji Darbo partijos frakcija. Opozicinės Tėvynės sąjungos bei Liberalų ir centro frakcijos pasiūlė suformuoti laikinąją komisiją, kuri aiškintųsi V. Uspaskicho galimai neteisėtą veikimą proteguojant kai kuriuos asmenis ir bendroves. Atsakydama į tokią iniciatyvą, Darbo partijos frakcija pasiūlė sudaryti dvi laikinąsias komisijas. Vienai komisijai teks tirti žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie Maskvos Vyriausybės atstovo Baltijos šalims Aleksandro Mizgario raštą. Kita komisija aiškinsis galimus valstybės politikų viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo klausimus. V. Uspaskicho veiksmų tyrimą paskatino įtarimai dėl galimai neskaidraus Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) lėšų skirstymo, taip pat numanomas su ministru susijusios "Krekenavos agrofirmos" ir jam artimų asmenų protegavimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V. Uspaskichas: A. Mizgario ataskaita yra sufalsifikuota

2005-05-12 | Seimo Darbo partijos frakcija kreipsis į generalinę prokuratūra dėl šmeižto, nes, partijos nuomone, trečiadienį opozicijos lyderių Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui perduoti dokumentai, liudijantys, kad Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas vykdydamas ūkio ministro pareigas protegavo įmonę, kurioje turi 17,4 proc. akcijų, yra sufalsifikuoti. Apie tokį frakcijos sprendimą trečiadienio vakare tiesioginėje laidoje "Spaudos klubas" pranešė Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotoja Dangutė Mikutienė. Frakcija taip pat pritars sudaryti laikinąją Seimo komisiją dokumentui ir jame nurodytiems faktams tirti, sakė parlamentarė, o laidoje dalyvavęs V. Uspaskichas pasižadėjo komisijai suteikti visą jos darbui reikalingą informaciją. Jie tvirtino besitikintys, kad komisija ištirs, kas sukūrė, jų nuomone, sufalsifikuotą dokumentą. "Skaitant šitą popieriuką matosi, kad net ne rusas rašė", - dokumento kalbą komentavo V. Uspaskichas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Interesų konfliktu įtariamo V.Uspaskicho veiksmus tirs etikos sargai

2005-05-11 | Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algirdas Monkevičius paprašė Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją atlikti patikrinimą dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklos. V.Uspaskichas įtariamas proteguojantis su juo susijusią bendrovę "Krekenavos agrofirma" svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija. Seimo opozicija siūlo ūkio ministrui atsistatydinti ir ketina inicijuoti jo veiklos tyrimą. "Klausimas savaime prašosi tyrimo, - trečiadienį Eltai sakė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Algirdas Meškauskas. - Žiniasklaidoje pateikta informacija bado akis. Negaliu sakyti, kad mes ja tikime ar netikime, bet kyla daug klausimų". Anot A.Meškausko, bet kuris valstybės politikas ar tarnautojas, kuris pats arba kurio sutuoktinis turi tam tikros įmonės akcijų, negali jai tarpininkauti ar kitaip spręsti įmonės reikalus. "Valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui tokia įmonė darbinėje veikloje turi nebeegzistuoti. Jei taip sutampa, kad kyla būtinybė svarstyti su įmone susijusius klausimus, asmuo turi nusišalinti", - kalbėjo komisijos pirmininkas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

J.Olekas: kyla abejonių dėl V.Uspaskicho viešųjų ir privačių interesų supainiojimo

2005-05-11 | Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas mano, kad Seime turėtų būti sudaryta speciali tyrimo komisija, kuri ištirtų galimą ūkio ministro, Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho neteisėtą veiklą, pažeidžiant Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. "Manau, kad specialios Seimo komisijos sudarymas būtų adekvatus sprendimas", - Eltai trečiadienį sakė J.Olekas. Jis teigia kol kas nesąs gerai susipažinęs su Seimo opozicijos parlamento vadovui Artūrui Paulauskui pateikta medžiaga apie V. Uspaskicho veiksmus, proteguojant "Krekenavos agrofirmą". Seimo Socialdemokratų frakcija, anot J. Oleko, trečiadienį svarstys šį klausimą. Jo manymu, išplatintą medžiagą turėtų išanalizuoti ir Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas bei Prezidentas Valdas Adamkus. Pasak Socialdemokratų frakcijos seniūno, reikia patikrinti pateiktą informaciją ir priimti sprendimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A.Paulauskas tikisi, kad VTEK greitai ir išsamiai ištirs V.Uspaskichui mestus kaltinimus

2005-05-11 | Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas tikisi, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija kuo greičiau ištirs opozicijos mestų kaltinimų ūkio ministrui pagrįstumą, sakoma Seimo pirmininko atstovo spaudai pranešime. Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas pareiškė susipažinęs su trečiadienį Seimo opozicijos atstovų jam perduota medžiaga, opozicijos teigimu bylojančia apie galimą ūkio ministro viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Susipažinęs su minėta medžiaga ir telefonu išklausęs ūkio ministro paaiškinimą, kuriuo jis paneigė mestus kaltinimus, A.Paulauskas mano, kad geriausia išeitis esamoje situacijoje – greitas, aiškus ir išsamus tyrimas, kuris atsakytų į visus iškeltus klausimus. Seimo Pirmininkas pabrėžia, kad nuo šio tyrimo rezultatų, patvirtinsiančių arba paneigsiančių opozicijos mestus įtarimus, priklausys ir tolesni su ūkio ministro veikla susiję sprendimai, sakoma pranešime. Opozicijos turimi dokumentai rodo, jog V. Uspaskichas yra pateikęs Rusijos pareigūnams siūlymų įsteigti bendrą Lietuvos-Rusijos įmonę, perleidžiant dalį "Krekenavos agrofirmos" akcijų Maskvos mėsos perdirbimo kombinatui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prezidentas gali siūlyti V.Uspaskichui atsistatydinti

2005-05-11 | Prezidentas Valdas Adamkus, išaiškėjus, kad ūkio ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus, proteguodamas su juo susijusias įmones, gali pasiūlyti Viktorui Uspaskichui atsistatydinti. Pasak patarėjo, ketvirtadienį V.Adamkus susitiks su valdančiosios koalicijos Politinės tarybos atstovais ir nuspręs, kokį sprendimą priimti. "Jei pasitvirtins faktai, kad ūkio ministras supainiojo viešuosius ir privačius interesus, proteguodamas su juo susijusias įmones, Prezidentas laikysis principinės pozicijos ir kels ministro atsakomybės klausimą", - teigė V.Adamkaus patarėjas. D.Gudelis apie tai trečiadienį informavo vieną iš valdančiosios daugumos lyderių, Seimo Pirmininką Artūras Paulauską. Prezidento siūlymas, kaip elgtis ministrui, paaiškės nuo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) tyrimo rezultatų ir kokia dalis paskelbtos informacijos apie V.Uspaskicho veiklą pasitvirtins. D. Gudelis užsiminė, kad Ūkio ministerijos vadovui gali būti siūloma atsistatydinti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

G.Paviržis kritikuoja V.Uspaskicho darbo metodus

2005-05-11 | Vilniaus vicemeras socialdemokratas Gediminas Paviržis sako labai neigiamai vertinąs informaciją apie ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiksmus galimai proteguojant su juo susijusias įmones. G. Paviržio manymu, į minėtą informaciją turėtų griežtai reaguoti ir aukščiausieji šalies vadovai, ir Seimas, ir pareigūnų etikos institucijos. G. Paviržis teigė įžvelgiąs Ūkio ministerijos bandymų "apeiti" Vilniaus miesto savivaldybę steigiant Lietuvos didmeninės prekybos ir logistikos centrą Maskvoje, kuriuo iki šiol rūpinosi ir Vilniaus miesto valdžia. Be to, anot G.Paviržio, jį jau seniai stebina ūkio ministro V. Uspaskicho darbo metodai, kai ministras neretai ignoruodavo protokolo ar veiksmų koordinavimo su kitomis institucijomis taisykles. Vilniaus vicemeras G.Paviržis vadovauja Vilniaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo su Maskvos Vyriausybe darbo grupei. Anot jo, jau seniai yra puoselėjama idėja ir yra pasiekta konkrečių susitarimų dėl Lietuvos didmeninės prekybos ir logistikos centro Maskvoje statybos, vykdant savotiškus "natūrinius mainus". T. y. Vilniaus savivaldybė Maskvos prašymu skyrė sklypą Vilniuje Maskvos namų statybai, o Maskvos Vyriausybė savo ruožtu yra paskyrusi sklypą Maskvos centre Lietuvos prekybos namų statybai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Liberalcentristai: V.Uspaskich vertas interpeliacijos

2005-05-11 | Sistemingi ir nuolatiniai valdžią gavusio Darbo partijos vadovo V. Uspaskich žingsniai siekiant partinius ir asmeninius interesus iškelti virš valstybinių galbūt yra verti interpeliacijos, mano Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Algis Čaplikas. Naujausias Ūkio ministro “akibrokštas” – ciniškai atviras bandymas tarpvalstybines Lietuvos ir Rusijos institucijas paversti savo įmonių atstovybėmis. Tokį ministro elgesį patvirtina iš Maskvos gauta oficiali informacija, kurioje Rusijos pareigūnai teigia, kad V.Uspaskich oficialaus vizito Maskvoje metu užuot sprendęs tarpvalstybines problemas, aktyviai rūpinosi savo asmeniniu verslu - tiesiogiai siūlydamas mainais už “Krekenavos agrofirmos” akcijas šiai įmonei tapti kuriamos tarpvalstybinės Lietuvos ir Rusijos prekybos institucijos dalininke. Jeigu tokie V.Uspaskich planai būtų įgyvendinti, Ūkio ministro kontroliuojamos įmonės turėtų tapti savotišku filtru per kurį būtų “persijojamos” į Rusijos rinką ateinančios Lietuvos kompanijos. V.Uspaskich turto valdytojai taip pat galėtų spręsti kam skirti valstybinius užsakymus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V.Uspaskich: “Situacija Lietuvoje stabili, bet nelabai progresuojanti”

2005-03-12 | Šių metų kovo 3-5 dienomis visų Amerikos pabaltiečių dėmesys buvo nukreiptas į JAV sostinę Vašingtoną, kur vyko 6-oji Jungtinio Amerikos Pabaltiečių Komiteto (Joint Baltic-American National Committee-JBANC) konferencija. Dalyvauti joje atvyko aukštus postus JAV, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje užimantys politikai. Čia apsilankė ir plačiai išgarsėjęs Lietuvos ūkio ministras Viktor Uspaskich. Praėjusį ketvirtadienį JAV Kongrese jis kartu su LR ambasadoriumi JAV ir Meksikai Vygaudu Ušacku atidarė parodą “Karas po karo” apie lietuvių rezistenciją, o kovo 4-ąją su kitais dviem Baltijos šalių ūkio ministrais JAV Prekybos rūmuose sudalyvavo dalykiniuose priešpiečiuose, amerikiečius verslininkus ragindamas intensyvinti prekybinius bei ekonominius ryšius su Baltijos valstybėmis. AL “Rytų pakrantėje” priedo korespondentei su ministru V.Uspaskich pavyko trumpai šnektelėti šeštadienio vakare iškilmingos JAV-Baltijos šalių fondo (USBF) vakarienės (Gala Awards Dinner) Ritz-Carlton viešbutyje metu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!